| Tyberiu2000 a întrebat:

Ok.am să vă pun o întrebare mai ciudată.Aseară am vorbit cu o colegă că-mi place de o fată. Acea colegă a sunat-o pe prietena sa și s-au hotărât să-i spună acelei fete în locul meu.Zis și făcut.A doua zi când eu nu eram ele i-au spus acelei fete să spună la toată clasă ce am vorbit eu cu colega în discuția de acum o seară.Ele au refuzat dar până la urmă tot au făcut-o când nu era toată clasă.Eu pe moment m-am supărat și am negat complet evenimentul.Acum am vorbit cu colega prietenei cu care am vorbit și mi-a explicat toate cele de mai sus.Dacă mi-ar putea explica cineva vreun motiv logic ca fata de care îmi place să fi făcut un asemenea lucru. Oricum,am stat cu ea de vorbă dar amândoi ne comportam de parcă n-am fi știut nimic, deși amândoi știam atâtea.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Tyberiu2000 explică:

Ai dreptate.Acum când recitesc văd că am câteva greșeli și modul de înțelegere cu colegă, prietena colegei și fata de care îmi place e destul de greu, mai ales că pe alocuri m-am încurcat și eu.

| Adixuuu a răspuns (pentru Tyberiu2000):

Rescrie intrebarea dar in loc de prietena colegei, colega, fata de care imi place etc. pune si tu niste nume random sau "x", "y" etc

| MidnightR a răspuns (pentru Tyberiu2000):

Nu prea inteleg exact cine si ce a facut. Puteai sa le pui si tu niste nume random big grin
Oricum se pare ca cea cu care ai vorbit nu prea stie de confidentialitate.

| Tyberiu2000 explică:

Eu am vorbit cu o colegăsadMaria).Ea a sunat-o pe prietena ei Ana și i-a spus că-mi place de o fată Gabriela. Ziua următoare ele s-au hotărât să-i spună lui Gabriela că o plac.Gabriela i-a cerut lui Ana să spună la toată clasa ce am vorbit eu cu Maria aseară.Ea a ezitat la început dar până la urmă a spus când nu eram cu toți colegii.Eu am negat la început că o plac pe Gabriela.În seara din acea zi am mers cu Gabriela spre casă, dar amândoi ne comportam de parcă nu s-a întâmplat nimic. Întrebarea mea era de ce ar fi avut Gabriela vreun motiv să facă ce a făcut. Sper că e mai ușor de înțeles așa.

| Dendoris a răspuns:

Prietena prietenei cu colega prietena a carei prietene... say what?