| Florii_7677 a întrebat:

Ok atunci care e diferenta intre sarutul frantuzesc si sarutul normal?

8 răspunsuri:
| EuOO a răspuns:

Sărutul normal, aşa cum ţi s-a explicat înainte, e doar ceva simplu, pe buze. Sărutul franţuzesc implică limba şi într-adevăr e mai pasional. Prin acest tip de sărut se pot exprima şi mai bine sentimentele şi chiar se poate ajunge la alte senzaţii happy

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Sarutul frantuzesc se face prin plimbarea limbii dintr-o parte in alta fara a atinge buzele. te joci cu limba afara. cam greu de explicat. happy

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Nu stiam chiar bine diferentathinking asa vazusem un video p youtube. se jucau cu lb pe afara fara asi atinge buzele si scria sarut frantuzescthinking ma scuzati big grin

| blamefire a răspuns:

Cel frantuzesc este pasional si neaparat cu limba, dar mai ales trebuie sa fie de lunga durata(Sarutul).cel obisnuit nu implica limba si nici nu trebuie sa fie lung...

| lucik93 a răspuns:

Sarutul frantuzesc implica obligatoriu limba.un sarut normal poate fi pur si simplu pe buze. fara limba

| bdn23 a răspuns:

Sarutul frantuzesc, este mai pasional, captivant. Sarutul normal este tot un sarut, dar numai ca nu este cu limba. Diferenta este ca sarutul normal este decat, sa ii atingi buzele celeilalte persoane. Iar sarutul frantuzesc, il practica numai expertii cum sa zic laughing. Sper ca te-am ajutat.

| alina6344 a răspuns:

Sarutul frantuzesc este cel cu limba:*tongue Iar cel normal consta in atingerea buzelor:*