| R3laXaTT a întrebat:

Ok deci acum 3 saptamani m-am despartit de persoana draga cu care am stat 2 ani si 5 luni impreimpreuna.Relatia nu mai mergea, nu mai aveam timp, pur si simplu nu mai merge.Acum 1 saptamana m-am intalnit cu o fosta colega de liceu.Am vorbit am vazut un film, etc.Ne-am placut reciproc.M-a invitat pe la ea, m-am dus la locuinta ei a inceput sa ma sarute si a vrut sa facem sex.Asex.Am refuzat-o si i-am zis ca nu azi.Am refuzat-o fiindca imi e frica sa nu se intample ca si cu vechea mea prietena sa nu am timp.Ce credeti ca ar trebuii sa fac, sa incep o noua relatie sau sa raman in banca mea pana cand voi simtii ca pot sa am o relatie de care sa am timp

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Sa-ti pui niste semne de intrebare in legatura cu aceasta fata, care mi se pare ca se ofera prea usor laughing

| neutrino a răspuns:

Alege varianta cu banca.

| DJBlade69 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti deschis cu ea si sa-i spui exact cum stau lucrurile. Daca chiar vrea ceva serios si tine la tine o sa gasiti o solutie impreuna. Bafta! PS: Apreciez faptul ca ai refuzat s-o faci.

| radu7osanu a răspuns:

Vezi,de obicei dragostea vine singura, de mai multe ori, mai multe fete mi-au spus ca le place de mine, insa eu am decis ca trebuie sa astept pina cind eu singur ma voi indragosti de o fata pe care o vai placea cu adevarat, nu de una care vrea de la mine doar sex.Deci eu te sfatui sa astepti momentul potrivit, pina cind vei intilni fata pe care o vei placea cu adevarat, iar cit despre acea fata care vrea doar sex, trimite-o undeva cit mai departe, este doar o curva ordinara!