| foreverunicorn a întrebat:

Ok deci... Am mai multe intrebari pentru voi.
Dar inainte, trebuie sa va povestesc cate ceva. yey
Mdeci, ma inteleg destul de bine cu un baiat... Suntem in aceeasi clasa. Mentionez ca trec a 7a deci mda, 13 ani. Si na, ma simt putin atrasa de el.
La un moment dat, vorbeam despre un baiat care place o alta fata etc. Ma rog, ideea e ca a ajuns sa-mi spuna despre friendzone.
Explicatia lui este urmatoarea:
Nu se poate ca o fata si un baiat sa fie doar prieteni. Adica, daca un baiat sta cu o fata, inseamna ca o place (mai putin daca este gay). A spus ca niciun baiat nu-si pierde timpul cu o fata pe care nu o place si mda, singurul motiv pentru care sunt doar prieteni este faptul ca fata nu vrea sa fie impreuna, bla bla bla, friendzone. Mai pe scurt, fata nu da semne ca i-ar placea de baiat si asta este motivul pentru care baiatul nu incearca sa inainteze in asa-zisa relatie.

1. Voi credeti in asta?
2. Credeti ca, prin asta, a incercat sa-mi spuna ca ma place? Pentru ca spune multe lucruri de aiurea.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

1.E posibil sa se intample si asta, dar nu e o regula.
2.Da,el incerca sa iti explice cat mai bine ca-si pierde timpul cu tine pentru ca te place,tu trebuia doar sa treci in locul fetei,pe tine si in locul baiatului, pe el, in lunga lui explicatie despre friendzone!
E si asta un mod dragut de a-ti spune ca te place, si o dovada de timiditate inteligenta.
Imi place de baiatul asta, sa-l tii aproape!
happy

| foreverunicorn explică (pentru greece12):

Awww, multumesc :3

Asa o sa fac =))

| greece12 a răspuns (pentru foreverunicorn):

Imi place cum gandesti!
laughing

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce a încercat să-ți transmită, dar în legătură cu ce a zis el despre friendzone, are dreptate. Sunt trecut prin asteawinking

| bbu2eugen a răspuns:

Incearca sa ti spuna ceva direct despre alt ceva ca sa intelegi tu ca se refera la tine si ca te place.

| Lamborghiniasx a răspuns:

O potolestete!

| fabi123 a răspuns:

Deci are dreptate, o fata si un baiat nu o sa fie niciodata doar prieteni, oricat ar incerca sa se convinga asta pe ei insisi, exista o singura cale sa afli daca te place, date la el si daca iti raspunde inseaman ca vrea ceva si el, oricum daca ati ajusn la astfel de discutii e posibil sa te placa din moment ce si-a "pierdut" vremea cu tine, daca nu era nimi te-ar fi evitat si gata.

| Yone_Eu_1992 a răspuns:

Da la amandoua

| oct946 a răspuns:

Cred ca a incercat sa-ti spuna ca e gay. ar trebui sa-l eviti