| sukarnation a întrebat:

Okay asta o sa fie jenant dar, m-am masturbat cu o chestie destul de mare si da, am facut-o ceva timp apoi a curs sange cumva sunt copil tampit si m-am dezvirginat singura? Okay pls fara glume.

13 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

daca erai virgina si daca a curs sange inseamna ca ti-ai rupt himenul.
dezvirginare se face doar cu un partener

| sofisis a răspuns:

Virginitatea inseamna ca nu ai avut niciodata un contact sexual cu un partener, nu cu un obiect.
Eventual te-ai deflorat, adica ti-ai rupt partial/total himenul.
Dar virgina ramai pana cand ai primul contact sexual cu partener/a.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii spui viitorului prieten ca te-ai dezvirginat cu un obiect sa vezi daca te crede rolling on the floor ori sa vezi daca e gelos.
ce n-as da sa ii vad fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti copil tampit, ai scapat de o grija in plus. Nu ai motive sa dramatizezi, e doar o bucata de piele, nu te-ai schimbat in niciun fel. Doar sa nu incepi acum sa o oferi in stanga si in dreapta, ca nu mai esti virgina. Asteapta pana gasesti un baiat la care sa tii.

| Alicezzz a răspuns:

Da, te ai dezvirginat singura...

| sukarnation explică (pentru Alicezzz):

Oh **** laughing)

| sukarnation explică (pentru Alicezzz):

Okay, ma duc sa ma sinucid laughing cred ca e cea mai stupida chestie posibila.

| Alicezzz a răspuns (pentru sukarnation):

Nu are rost sa te sinucizi laughing viata este prea misto... totul se rezolva in timp. Poti sa mergi la un consult de rutina si medicul o sa iti spuna daca mai esti sau nu ca sa fii sigura in ce ape te scalzi.

| StalkerSoul a răspuns:

Da, te-ai dezvirginat. acum macar nu te va mai durea asa tare cu baietii laughing.

| Foxglove13 a răspuns:

Traiesti viata din plinhee hee

| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Sa nu incerci sa te gandesti ca te-ai dezvirginat complet.Dezvirginarea coreacta se face cu partenerul. Ia acuma, cel mai probabil, ca ai complicat situatia.Nu este de dorit s-a faci asa ceva daca esti virgina, daca obiectul acela era contaminat? In orice caz, sanatate iti doresc)) Bafta!

| Ioana011 a răspuns:

C-am asa ceva. depinde cat de mult ai frecat acel obiect in tine daca te-ai dezvirginat complet sau doar ti-ai fisurat putin himenul. Asteapta pana o sa iti gasesti un partener stabil si sa iti incepi viata sexuala si o sa gasesti adevaratul raspuns, dar sa nu-i spui aceasta experienta laughing. Sau daca ai 18 ani sau ai pe cineva de incredere major du-te la ginecolog pentru un control sa fii mai sigura.