| andrei182 a întrebat:

Parerea voastra: o fata bogata s-ar uita la un baiat sarac? L-ar baga in seama? Dar un baiat bogat ar curta o fată saraca? Conteaza dragostea sau banii?
In ambele cazuri, pana unde ar merge relatia? ar putea duce la casatorie?
Iubesc o fata bogata, am sanse?

17 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Din pacate dupa cate cazuri cunosc o fata bogata nu prea se uita la un baiat sarac ( desigur sunt exceptii ).
Multi baieti bogati curteaza fetele sarace, dar aici mai mult este vorba de bani din pacate.
In primul caz relatia dintre o fata bogata si baiat sarac depinde de multi factori - parinti, societatea etc., daca fata iubeste cu adevarat si baiatul poate accepta ca din punct de vedere material este inferior atunci poate sa ajunga pana la casatorie si dupa.
Cand baiatul este bogat si fata saraca sansa pentru o relatie mai lunga sunt mai reduse, pentru ca baietii sunt tentati de multe fete frumoase si / sau bogate si relatie lor va fi mereu in pericol din cauza rivalelor ( baietii rezista mult mai putin tentatiilor decat fetele ).
Dar asta este doar parerea mea, poate sa nu fie asa.

Despre sansa ta pot spune ca ai, dar nu pot sa-ti dau un procent.
Trebuie sa va luptati unul pentru celalalt indiferent care are mai multi bani in buzunar.

| rox13yy a răspuns:

Nu prea cred ca o fata bogata ar baga in seama un baiat sarac, poate in 1% din cazuri, si atunci cand se indragosteste de el.Dar parerea mea e ca sunt slabe sanse de relatie de durata, doar in filme e acel happy end in realitate totul e diferit.In ziua de azi conteaza banii, mult mai mult ca iubireawinking

| Purec a răspuns:

Nu ai sanse. De ce? Pentru ca ai spus ca iubesti o fata BOGATA. Adevaratul sens al iubirii era mai simplu. Trebuia sa zici simplu: " iubesc o fata". Daca tu tot ce ai putut sa ne spui desprea ea este ca are bani, atunci s-a dus la naiba relatia te asigur.

Unde a ajuns lumea asta pe bune. Ce mama naibi conteaza cati bani are? Adevarata dragoste nu tine cont de cati bani ai... dar vad ca nici tu nu sti asta, nu ai cum sa ii ceri ei sa te accepte. noapte buna

| andrei182 explică (pentru Purec):

Ma omule da, ai perfecta dreptate, nu te neg, sti tu ce sti, m-am indragostit al dracu de tare de o tipa, ea inca n-are habar, dar daca e asa cum am auzit ca e putin mai altfel decat altele, mi-e ca pierd din sansele la inima ei. Pe mine o tipa directa ma paralizeaza laughing, ma gandesc ca pot fi respins din prima.Eu as luao si leftera ca nu mi-ar pasa, nu stiu de intelegi. Sunt innebunit dupa felul ei dea fi, de-a se purta, de-a comunica.Imi cam place tot la ea. Si cred ca da- am sanse.Salut.Si mersi.

| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde de acum.Nu toti gandesc la fel,poate unii sa uita si dincolo de aparente,altii nu. Daca fata e bogata si vrea un baiat simplu,serios, dar cu personalitatea si caracteru dezvoltate?! Nu poti sa stii pana nu incerci, n-ai nimic de pierdut.Dar totusi, cand zici ca iubesti o fata bogata, multi vor crede ca stai cu ea din interes!

| RAY a răspuns:

Cred ca sunt 00000000000000000000, 0000001 sanse ca o fata sa vrea un baiat sarac ea find bogata gandeste ce o sa spuna parintii ei, apoi prietenii, familia =anturajul din jurul ei

totul e posibil in lumea asta dar sincer nu cred pana nu vad asa ceva

invers sunt foarte multe cazuri cand barbatul ea o fata saraca asta si pentru ca femeile sunt mai materialiste si mai dupa banii deci nu recunosc asta

| neutrino a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca esti nascut in 1985 si pui o astfel de intrebare. De iubit poti iubi si cele mai frumoase si bogate fete. Poti avea sansa si la o relatie foarte trecatoare. Dar, doar atat. Realitatea e cruda.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu intru in detalii, nu-și au rostul. Răspunsul meu e DA, ai șanse. Nu ți le pierde prin întrebări a căror răspunsuri te vor face confuz. În ciuda prejudecăților, o fată bogată chiar poate iubi un băiat sărac. Dar să fie om bun, cu suflet frumos. Să nu "corespundă" principiului: "Și sărac și al dracu'!".

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

@GigiBaston
Ce neisprăvit cu gândire îngustă, ca să nu zic BOU!
Uite cum te trădează "clasa socială", mai ales caracterul! Exact ce spuneam mai sus!

| Felys a răspuns:

Daca ea este bogata,trebuie sa compensezi si tu cu ceva,sa ai creier,scoli, facutate, sa promiti ca esti capabil sa iti faci si tu propria afacere, nu asa doar ca esti un neica nimeni si sa astepti sa se uite fetele in general la tine, ca se uita odata si le trece

| raluk27 a răspuns:

Da, ai sanse, dar depinde ce asteptari are ea de la tine. Si e bine sa incepi o discutie pe tema asta, sa vezi ce concepii are vizavi de acest aspect. Banii nu aduc fericirea bla bla bla...Nu te uita la altii. Astea sunt idei de telenovele. Si nu ma refer la interes, ci la faptul ca nici o fata nu se va insoti cu un baiat ca sa traiasca in privatiuni. Asta e adevarul. Nu e nimeni sadomasochist si cred ca asta e valabil si pentru baieti. Acum nu stiu ce inseamna la tine "sarac". Ca ai o pozitie sociala inferioara fata de a ei, dar raportat la restul duci o viata decenta? Sau "sarac" la modul "lipit" (parintii pensionati de boala, 7 frati acasa, fara acoperis deasupra capului etc.)?
Uite, eu am fost de multe ori in situatia prietenei tale. Si nu m-au interesat banii, cu toate ca ma deranja putin sa fiu eu cea care suporta toate cheltuielile. In schimb, recunosc ca imi doream sa fie o persoana care sa ma iubeasca, cu care sa ma inteleg si sa aiba scoala cat de cat. Ca parintii nu au avut bani, nu e vina lui. Insa conteaza sa fie un baiat bun, sa fie receptiv, sa se faca placut, sa se descurce, sa fie istet, sa se adapteze lumii ei si atunci il trage fata in sus, iar intr-un final traiesc amandoi bine. Deci totul depinde de tine. Nu te cunosc si nu stiu ce caracter ai. Insa in cazul meu, baietii care nu erau la fel de "avuti" s-au purtat extraordinar de urat. Pe principiul "capra raioasa, dar cu coada sus".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde numai de persoanele in cauza.Nu toate persoanele sint avare dupa bani.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nici cea mai mică şansă.

| December a răspuns:

Pai depinde de la persona la persoana. Dar daca poti sa o studiezi cu atentie, poate iti dai seama ce tip e.

| CostinAlex1990 a răspuns (pentru December):

Tipa da ma rogg

| December a răspuns (pentru CostinAlex1990):

Ma refeream la "tipul de femeie", "tipul de persoana"

| Kabuto79 a răspuns:

Personal pentru mine bani nu inseamna nimic... adevarata fericire a pamantului nu sunt bani si iubirea prietenia si pacea. Incearca s-o cunosti poate si ea crede la fel si in + eu cred ca cei bogati stiu mai bine decat noi. (eu pot spune ca nu sunt foarte bogat dar nu ma pot plange eu nu am nevoie de nimic. lucru material) ca bani nu aduc adevarata fericire

| AndreiS25 a răspuns:

Omule eu stiu o vorba DRAGOSTEA NU TINE DE FOAME. depinde doar daca fetei ie foame doare de banii tai...

| adibas a răspuns:

O femeie bogata sar uita la un barbat sarac daca ar avrea muschi freza si style si un barbat bogat sar uita la o femeie saraca daca ar avea buci tate si o fata cu care sa se laude la presa deci parerea mea si sigur se vor gasi cativa care sa ma injure

| GigiBaston a răspuns:

Raspunsul este DA, cu o coditie, sa ai p.a mare!