| 181818 a întrebat:

Pe 2 august mi-a venit cm, luna aceasta trebuia sa-mi vina cm, dar in august pe 26 am avut o scurgere de culoare inchisa timp de 2 zile, poate fi cm? deoarece luna aceasta pana in ziua de azi nu mi-a venit nimic, eu il am neregulat, e posibil ca sa-mi intarzie si sa-mi vina pana la sfarsitu lunii? poate sa-mi intarzie si de la o dereglare hormonala? ast rasp va multumesc

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Buna, fii pe pace ca totul e ok, am o cunostinta care a avut exact aceeasi situatie ca la tine...

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba e o dereglare hormonala sau o sarcina (sangerarea de pe 26 arata ca o sangerare de nidatie, de fixare a unei sarcini). Fa-ti un test de sarcina maine din urina de dimineata si, indiferent de rezultatul lui, du-te la ginecolog tot maine. Nu e de asteptat, indiferent daca esti sau nu insarcinata.

| rozalia25 a răspuns:

Buna, si eu aveam ciclu neregulat, si scurgeri de genul. Bea timp de 2 saptamani ceai de coada-soricelului(2 cani pe zi indulcite cu miere). Si spala-te cu ceai de musetel caldut prin zona, sa nu fie vreo infectie. Pe mine m-a ajutat. Daca nu vezi imbunatatiri mergi la medic. Multe femei folosesc mastdynon picaturi( e un tratament homeopat se ia 3 luni) pentru reglare si alte probleme de genul. Oricum inainte sa-l iei e bine sa-ti faci niste analize hormonale si o ecografie la burtica (stai linistita ca nu trebuie sa te dezbraci, doar sa bei lichide inainte de a face eco). Sanatate!

| Ingerasull99 a răspuns:

Tot ce e posibil sa iti intarzie mai mult, la fel a avut si fosta prietena si credeam ca a ramas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca esti insarcinata! Fa testul! Cred ca ai fost doar "insemnata"!

| ancush a răspuns:

Si eu am trecut prin aceiasi faza de mai multe ori insa s-a intamplat si mai grav...de obicei am mers la medic si era de la o infectie ...pe urma de la chisturi pe ovar. ...pe urma nu stiu ce au mai zis ei...si in final sa fie doar o raceala foarte veche...deci sfatul meu sa mergi la doctor...succes