| andreea0005 a întrebat:

Pe buzele vaginului in interior mi-au aparut niste pete mici albe. Ce sunt si cum pot scapa de ele? funta

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil e o infectie, ciuperca ceva, o poti trata cu canesten gyn ovule+crema

| GoguSteriade a răspuns:

E posibil sa fie candida, daca ai si mancarimi. Incearca niste clotrimazol.

| sebysebyca a răspuns:

Trebuie intai sa-ti vedem vaginul apoi dam verdictul!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Aşa cum spuneau şi ceilalţi re(s)pondenţi, ne TREBUIE mai multe date pentru a putea da un răspuns ORIENTATIV - deci, NU unul exact!

Nu e indicat să te tratezi singură, cu ce recomandă unii sau alţii!

Eu PERSONAL, recomand ( mai ales având în vedere vârsta ta, care cred că e de 14-16 ani ), să ceri o trimitere de la cabinetul şcolar ( dacă nu vrei să afle părinţii ) pentru un consult ginecologic ( OBLIGATORIU )!

Dar, e PREFERABIL să discuţi acest aspect cu MAMA ta, care te poate îndruma cel mai bine ( şi te poate însoţi la consult )!

Sper că te-am ajutat "puţin"; iar dacă mai ai întrebări, nu ezita să le pui şi voi încerca să răspund!

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Mai multe detalii noi nu putem da cu prezupusul probabil o infectie nu stiu iti recomand sa merg la ginecolog happy. fundita

| plosnitapufoasa a răspuns:

Dupa cum spui tu ai avea ceva probleme
da-mi detalii. te mananca te ustura te doare. esti alergica de obicei la anumite chesti. daca dai detalii vei primi mai multe sfaturi asa n-avem nici o idee. ai intretinut relati sexuale si in urma astora tiau aparut? detaliile ar fi ok.

| Capsula a răspuns:

Nu poate spune nimeni ce sunt petele alea.Nu stim ce ai facut tu inainte..nu stim varsta. Vorbeste cu parintii tai sau du-te direct la un ginecolog.