| bluesky a întrebat:

Pe cine ai alege: pe cine iubesti(dar nu esti iubit/a) sau pe cine te iubeste(dar nu il/o iubesti)? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Aleg sa iubesc si sa nu fiu iubit. Chiar daca sufar. Am ales asta de mai multe ori si cred ca e mai bine asa. Sa iubesti inseamna sa ai un scop, sa iti doresti ceva mai mult decat orice. Chiar daca dezamagirea e pe masura traiesti fericire intensa cand ai impresia ca sentimentele iti sunt impartasite. Sa fii iubit si sa nu simti la fel inseamna ura. Nu pentru persoana respectiva ci pentru tine. Pentru ca stii ca greu gasesti persoane care iubesc sincer. Si simti doar frustrare. Nu e deloc placut.

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Si eu cred ca mai bine singur. Dar daca pot alege doar din cele doua variante, atunci as alege sa uit de persoana iubita in bratele celei care ma iubeste, si m-as lupta pentru fericirea ei. Poate ca nu voi reusi sa-i aduc fericirea deplina, dar mai degraba cred ca voi ajunge sa o iubesc si eu pe ea. thinking

| AliceHappyGirl a răspuns:

Exact intr-o asemenea situatie ma aflu eu acum sad Imi este f greu. As vrea sa fiu cu cel pe care il iubesc dar nu il pot obliga sa ma iubeasca. Iar legat de cel ce ma iubeste, imi pare f rau dar nu pot sta cu o persoana pentru care nu simt nimic. Am mai incercat si nu am fost deloc fericita. Asa ca prefer sa fiu singura pana poate ma indragostesc de un alt tip care la randul lui este indragostit de mine.

| lyrics a răspuns:

Sincer...eu una as sta singura in cazul asta
in ambele cazuri nu as fi fericita.
as astepta sa gasesc pe cineva p care sa il iubesc si care sa ma iubeasca.
daca ar fi obligatoriu sa aleg ceva...prob as alege pe cineva care ma iubeste dar nu il iubesc. aici st putin cam egoistahee hee.

| mystik a răspuns:

St de o parere cu crissu, mai bine sng decit cu vriounul din ei, vei suferi in ambele cazuri. baiatul pe care il iubestite va face sa suferi din cauza ca va fi rece si indiferent iar cu cel pe care nu-l iubesti mai bine nici sa nu incerci fiindca te vei chinui tu si pe el il vei face sa sufere, asa ca mai bine ashteapta pina va aparea alta candidatura, care va fi capabil sa te iubeasca si tu la rindul tau sa-l iubesti, in acest caz vei fi fericita si iubita! succes

| SeNyS a răspuns:

Cum sa fii cu cel care nu te iubeste? Te'ai gandit ca nu a putea fi el cu tine din cauza ca nu tine la tine?;-?

| Crs a răspuns:

Niciunu.

| Miha1308 a răspuns:

Pfff...grea intrebare...sincer cred ca as incerca sa fiu cu cel pe care il iubesc, si nu renunt, dar daca vad ca nu mai am absolut nici o sansa doar atunci as ramane probabil cu cel cu care ma iubeste, sau mai bine spus i-as da o sansa si mie totodata sa il uit pe celalalt.

| Daiana_1431 a răspuns:

Cel care ma iubeste. nu pot sta cu cineva care nu simte nimic pentru mine, si nu oblig pe nimeni la nimic. asa ca nu vad cum ar sta unu cu mine daca stie ca eu nu simt nimic pentru el. mai bine singura happy

| elLi a răspuns:

Ce intrebare greasad...Cred ca toti am fost in astfel de momente.Eu l-as alege pe cel pe care il iubesc, poate totusi o sa ii schimb parerea despre mine si poate o sa ma iubeasca si el in sfarsit.Nu l-as alege pe cel care nu il iubesc pentru ca asta ar insemna sa imi bat joc de el, si mai ales nu pot sa stau cu o persoana la care nu tin, m-as gandit ca as putea fi si eu in locul lui si ar fi uratsad

| roxcrisify a răspuns:

Pe care il iubesc pentru ca la urma urmei acel bait poate ma va iubi vreodata in schimb eu nu'lm voi iubi nicioata pe cel care ma iubeste si conteaza mai mult fericirea mea.

| zonik93 a răspuns:

Pe care il iubesc! pentru ca daca e vrodata sa regret. E sa regret ca am facut pasul acesta de al alege pe cel care nu ma iubeste si il iubesc, decat sa regret ca nu am facut`o. Cu timpu poate ma va iubii.
Nu pot sta langa o persoana pe care n`o iubesc!

| teador a răspuns:

Pei pe cine ma iubeste pentru ca daca aleg pe cine iubesc dar sentimentu nu este reciproc, o sa sufar.