| arazazaraza a întrebat:

Pe data de 14septembrie am avut un contact sexual. Cand el a avut erectie mi-a introdus jumate de penis in vagin, apoi a scos si a pus prezervativul. Nu a avut loc ejaculare. Azi trebuia sa imi vina ciclu. Mi-am introdus in vagin un bat de ureche si avea pe el un lichid maroniu rozaliu. Eram bucuroasa crezand ca porneste menstruatia. Am asteptat 6 ore si pe tampon nicio scurgere. Oare asa incepe menstruatia? Sau e >sarcina? SUNT PANICATA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu te mai panica pentru ca iti intarzii singura momentul sosirii menstruatiei.
De la stres,de la oboseala,diete,tratamente medicamentoase,poti face o dereglare hormonala de toata frumusetea,al carei efect este si ca iti intarzie menstra!
Asadar,fii calma si asteapta.
Din ceea ce ne spui, posibilitatea sa fii insarcinata e mai mica decat sa nu fii.
Banuiesc ca-ti va veni menstruatia in zilele astea, daca nu cumva ti-a venit deja.
Dar, sex neprotejat sa mai faci numai atunci cand vei dori un copil! Pentru ca lichidul lui preejaculator iti poate face o asemenea surpriza de-ti distrugi toata viata de la varsta asta!
Nimic fara prezervativ, nu va mai jucati!
Bine?

| arazazaraza explică (pentru bursuc001):

Azi mi-a venit, e plin tamponul de sange. Nu cred ca e sarcina pentru ca am citit ca la sarcina sunt cateva pete de sange. Mi-a mai venit inima la loc.

| arazazaraza explică (pentru bursuc001):

Azi am vazut sange pe tampon, mult sange ( cum am de obicei la menstruatie) si ma doare burta. Din cate am citit la sarcina sunt cateva pete si atat. Deci, e de bine?

| greece12 a răspuns (pentru arazazaraza):

Ti-a venit menstruatia, poti sa te linistesti.
Nu mai ai motiv de neliniste acum!
Dar sa nu mai faci imprudente!
happy

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pana pe 14 septembrie nu ai mai avut contact sexual? totul ar indica o sarcina, dar poate fi si o raceala/infectie.
Fa un test de sarcina dupa 14 zile si atunci vezi care este situatia.
Nu inteleg ceva la voi.
Daca tot v-ati inceput viata sexuala, de ce nu va protejati? nu va este frica de boli? vreti sa stati panicate si in stres? pana la urma voi fetele sunteti cele care va imbolnaviti de stres.
O zi bunahappy

| arazazaraza explică (pentru caramela):

Pana pe data de 14 nu am avut contact

| Atotstiutorul a răspuns:

Esti gravida!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De data asta ai "scăpat" de o eventuală sarcină; dar, pe viitor, NU mai face astfel de greşeli!
Şi NU te mai lua după COPILAŞII de 10-17 anişori ( care sunt majoritari pe site )!

Vezi alte detalii/informaţii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare :
http://www.tpu.ro/......-introdus/

Toate cele bune.

| sEnOkHs a răspuns:

Stai linistita, fa un test de sarcina

| GrayGaby a răspuns:

Serios ti-a intarziat o zi? si te-ai panicat? trist sa fi si asa