| elena027e a întrebat:

Pe data de 15 si 18 luna aceasta am avut primele contacte sexuale cu iubitul meu (a fost neprotejat).
De atunci ma doare burta si foarte putin sanii.
Din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Dupa primul contact sexual, este posibil sa resimti disconfort in zona abdomenului inferior. Exista posibilitatea ca acesta sa se resimta cateva zile dupa, atat in lipsa altui contact sexual dar cu atat mai mult in cazul in care actul sexual se produce din nou.Depinde de la organism la organism pe ce perioada dureaza acest disconfort si de cate ori este nevoie ca fata sa faca sex pentru a scapa de acesta.Pentru unele, aceste dureri (atat la nivelul vaginului cat si in zona abdominala), incep sa dispara dupa 2-3 raporturi sexuale intretinute, la altele dupa 10.Nu este o regula.
Daca raportul sexual a fost intretinut intr-un mod mai brutal, este posibil ca disconfortul sa se extinda pe durata a mai multor zile.
Daca prietenul tau este mai dotat si neexperimentat, ii poti spune sa nu forteze, deoarece chiar daca nu ai fi fost virgina, oricum nu ar fi intrat tot organul, avand in vedere ca vaginul are o lungime de 7-15cm.Deci orice penis ce depaseste aceasta dimensiune, nu va intra in intregime.
Indiferent de marimea penisului, oricum ar trebui sa ii spui sa fie delicat pe viitor pentru ca inca resimti disconfort in urma dezvirginarii si trebuie sa aiba rabdare cu tine.

In cazul in care teama ta este legata de o sarcina, atunci trebuie sa iei in calcul ca pentru posibilitatea formarii acesteia trebuiesc indeplinite urmatoarele conditii obligatorii:
1. femeia sa fie in perioada fertila;
2. sperma sa ajunga in interiorul vaginului intentionat sau accidental.
S-au indeplinit aceste doua conditii?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa vina ciclul de aceea te doare burta si sînii, ce varsta ai?

| LoredanPornescu a răspuns:

Este posibil ca partenerul/partenera sa te fi apucat de sani, te rog sa verifici daca ai vanatai pe burta.