| 2EXA a întrebat:

Pentru barbati : Ce motive ar trebui sa va dea in continuare iubita sa o admirati/iubiti/petreceti timpul cu ea/sa o vreti in viata voastra?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Costum tip catsuit cu fermoar intre picioare, pentru sex. Cu ala ma face cel mai fericit om din galaxie, problema e ca doar in vise sau pe bani beneficiez de acel tratament.

| RoCkKiD a răspuns:

Asta e valabil la mine, alti tipi or avea alte gusturi deci nu stiu cat de general o fi.

-Sa aveti gusturi comune deci sa aveti activitati pe care le puteti face impreuna gen nu stiu, sa gatiti, sa va jucati, sa calatoriti, urcati munti etc..depinde ce va place.

-Multe tipe considera ca dupa ce ai pus mana pe un tip poti sa o lasi mai moale cu ingrijitul chestie care ce-i drept depinde de la tip la tip dar mie imi pare ca nu e asa, cel putin nu pe termen lung, si e valabil pentru ambii parteneri.

-Sa demonstreze ca poate avea grija si singura de ea, ca poate fi independenta. Nu vreau nici sa ne intalnim seara in pat dar nici sa imi stea pe cap 24/24, trebuie sa existe limite. In aceiasi masura cred ca intr-orelatie fiecare trebuie sa aiba si prieteni din afara relatiei.

-Iar pentru ambii parteneri, sa fie inventivi si sa aduca mereu ceva nou in relatie pentru ca dupa o vreme se va instala monotonia. Asta nu e valabil dor din punct de vedere sexual se aplica pentru toate sectoarele relatiei.

-Sa fie comunicativa si sa spuna ce o deranjeaza si ce vrea. Daca vreodata se lasa cu urlete pentru ca nu stie sa comunice normal ne dam mana.

-Eu personal urasc tipele care sunt dragute si de treaba cu mine dar sunt niste nenoricite cu alti oameni. Deci daca se comporta urat cu alti oameni, indiferent de coxtext e motiv de despartire.

| siriusblack98 a răspuns:

Sa nu fie excesiv de geloasa sau ''needy''.Sa nu mi se ofere pe tava cum s-ar spune oricand am eu chef, sa faca lucruri si fara mine, sa nu depinda de mine exclusiv pentru ca ma sufoca si nu mai reprezinta satisfactie in a o ''detine''. Iar atunci cand trec printr-o pasa proasta sa ma asculte si sa-mi fie alaturi, nu sa ma ignore.Asta este psihologicul uman.

| Jay1 a răspuns:

. Comunicarea este cheia tuturor relațiilor. Articulați-vă clar dorințele, nevoile și sentimentele.

Un bărbat nu se poate îndrăgosti de o femeie dacă nu o respectă, iar o femeie care are tăria să arate că nu-i place ceva din relația lor merită cu siguranță respect.*

| Alexandru250201 a răspuns:

Sa nu fie geloasa, foarte cicalitoare, sa mi dea ce am nevoie din punct de vedere afectiv, sa fie foarte intelegatoare, jucausa, sa mi inteleaga nebuniile, pasiunile si in special pe mine