| biiiannca a întrebat:

Pentru un control ginecologic fiind minora trebuie sa fiu insotita de un adult? Trebuie neaparat de unul din parinti?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Lia09 a răspuns:

La mine nu s-a pus problema si eram minora. Nici nu m-a intrebat cati ani am. Pur si simplu m-a controlat, mi-a raspuns la intrebari, etc. Iar in privinta pretului, nu m-a pacalit nicidecum. Scria foarte clar tariful pe usa, si i-am platit eu singura.
Bine, in cazul in care n-ai nici macar 14 ani, cu siguranta necesita prezenta parintilor, dar daca ai peste 15-16, nu cred ca e vreo problema. Depinde si de medic!

| carmenatyla5689 a răspuns:

Oricum si daca trebuie sa mearga cineva cu tine si daca nu, nu are voie nimeni sa intre acolo la el unde te controleaza si unde vei vorbii cu el! deci medicu ginecolog nu are voie sa poarte discutii cu tine fata de parinti si daca TU vrei pot ramane parintii cu tine dar in rest. nu au voie!happy