| Lavyynia18 a întrebat:

Peste cateva zile va fi ziua iubitului meu si cred ca o sa facem dragoste. Pentru mine ar fi prima data, ce sfaturi imi dati ca sa fie totul bine si sa imi stapanesc emotiile? Eu sunt timida.

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Tie nu prea ti se pot da indicatii sau sfaturi de urmat sau de comportament/de mod de a actiona, deoarece un cadru adecvat este responsabilitatea baiatului care ar fi bine sa aiba o minima experienta sexuala pentru a sti sa se stapaneasca in timpul preludiului sau a pettingului prin care te pregateste sa devii relaxata si cat mai umezita, cat si ulterior pe parcursul sexului. Tu ca femeie trebuie sa reusesti sa fii/devii cat mai relaxata si lipsita de inhibitii si sa fii pregatita si in stare sa-l ajuti in cazul in care se va termina mult prea repede.Neaparat sa folositi prezervativul deoarece substanta cu care este lubrefiata ajuta procesul de penetrare si reduce foarte mult durerea resimtita la dezvirginare. Succes si dezvirginare cat mai usoara si reusita daca se poate.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca esti timida o sa dai rateu la partida de sex, cand faci sex trebuie sa lasi timiditatea deoparte

| Emilian65 a răspuns:

Un prim sfat este acela de a va proteja, in rest merge totul de la sine.

| J0B0MAT a răspuns:

Daca nu esti pregatita, nu pot sa iti spun decat sa o lasi pentru mai tarziu, cand vei fi sigura ca asta vrei.Cu totii avem emotii atunci cand incercam ceva pentru prima data, e normal, dar vor trece pe parcurs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te simti pregatita sa faci pasul asta? daca nu, atunci stai la locul tau. emotiile or sa treaca de la sine, tu doar lasa-te dusa de val.

| masokista a răspuns:

Eu cred ca daca nu te simti pregatita, ai spui pur si simplu ca nu poti... ca este prima data cand faci asta si iti este frica... dar daca esti de acord, ar trebui sa iei pastile sau sa folosesti prezervativ happy bafta!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru masokista):

Nu mai repeta imbecilitatea cu folosirea pastilei de a 2-a zi in scop preventiv. Rolul si rostul acelei pastile este altul. O femeie n-ar trebui sa foloseasca acea pastila niciodata in viata.Asa ca ar fi de dorit sa nu mai repeti niciodata aceasta "recomandare" complet gresita/eronata. Protectia se realizeaza prin folosirea metodelor adecvate, cum ar fi : prezervativ, ovule spermigene, anticonceptionale, inel hormonal, sterilet, etc.

| masokista a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Auzi tataie\mamaie (ca si numele tau e de rahat )... ia vezi-ti tu de treaba si comenteaza la altii! nu ma scoate din sarite ca fac urat :V

| corbulalbrosu a răspuns (pentru masokista):

Doar copii prostii dar infatuati si plini de aere se supara in momentul in care li se atrage atentia cu intentia de a-i invata pentru a nu mai repeta greseala. In momentul in care eu imi desavarseam studiile superioare tu nici macar nu erai planificata.Comportarea ta este lamentabil si denota lipsa minimei decente si o educatie precara.