| TudorCz a întrebat:

Poate o fata virgina sa ramana insarcinata?

12 răspunsuri:
| death a răspuns:

Normal. Tu nu ai citit Biblia? Este una acolo, Maria, care a reuşit. Poate vine Gabi şi la tine şi-ţi spune că te-a violat Sf. Duh.

| persseuss a răspuns:

Imposibil din punct de vedere anatomic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Pricked a răspuns:

Doar dacă urechile-i sunt virgine.

| Alcyon a răspuns:

Daca baiatul ejaculeaza in apropiere de orificiul vaginal, da, e posibil.

| Radu284 a răspuns:

Da, se poate. Nu e ca si cum himenul e o bariera impenetrabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.

| kandaraki a răspuns:

Poate

| trixiiie a răspuns:

Desigur. Dacă se atinge cu prietenul și el ejaculează, iar sperma ajunge cumva pe vagin și se scurge înăuntrul acestuia, sunt șanse.

| medelin29cali a răspuns:

Daca fluidele voastre ajung in contact, bineinteles. Degeaba esti virgina. E ciudat dar se poate.

| AnaMaria941019 a răspuns:

Daca baiatul se termina in ea da! happy

| TudorCz explică:

Am inteles, dar dupa cat timp se poate face un test de sarcina?