| Anna_4743 a întrebat:

Poate sa`mi zica cineva cum se calculeaza perioada fertila si cea infertila? De asemenea, as dori sa stiu care este perioada fertila la un ciclu de 19-21 de zile. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Perioada fertila este perioada in care poti ramane insarcinata, la fiecare ciclu ai parte de o perioada fertila, restul zilelor fiind infertile.
Perioada fertila ti-o poti calcula aici:
http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php
Sfatul meu este,insa, sa nu te bazezi pe metoda calendarului, nu este o metoda suficient de sigura de contraceptie.

3 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/
Totusi, nu uita sa te protejezi. nu te baza numai pe metoda calendarului pentru ca nu e foarte sigura :)

Răspuns utilizator avertizat
| Anna_4743 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! happy