| Elisabeta21 a întrebat:

Posibil sa ramai gravida daca nu a existat sperma?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU, nu se poate ramane gravida daca nu exista sperma si acesta nu ajunge in vagin in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Din NIMIC nu poate rezulta CEVA MATERIAL. Sarcina ia nastere prin asa numitul proces de fecundare care se produce prin unirea si contopirea NUCLEELOR a 2 celule si anume a unui OVUL produs de foliculul ovarian si a unui SPERMATOZOID existent in sperma.

18 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E posibil sa gandesti fara creier?

| GdX a răspuns:

Da se poate, daca cumva telepatic ti-a eclozat un ovul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doar daca esti Fecioara Maria.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde in ce perioada ai facut sex, pentru ca ejacularea afara nu te fereste de o posibila sarcina!

| relian a răspuns:

Teoretic se poate, chiar au existat femei care au dat nastere asa fara nimic de la barbat.Dar cazurile astea sunt foarte rare, deci nu cred sa fie cazul tau.Multi spun ca nu este posibil.De sarcina extrauterina ai auzit vreodata? Ei srcina extrauterina este o sarcina la care barbatul na contribuit cu nimic, doar ca sarcina nu poate ajunge la capat deoarece se afla in alt loc decat ar trebuie si ca urmare se dezvolta pana la un animit stadiu.Multi nu stiu ce este aia sarcina extrautrina sau ce contine acea sarcina.De aici putem deduce cindva femeia putea da nastere fara ajutorul unui barbat, ca urmare prima aparuta a fost femeia nicidecum barbatul.Sint destule cazuri in natura unde sunt numai femele si specia n-are nici o problema in a se perpetua.Ca urmare asta ma face sa cred ca se poate asta sin in cazul oamenilor.Au fost cazuri relatate, doar ca nu au fost studiate sau nu se putea atunci spune cu claritate daca asa este sau nu.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru relian):

Este unul dintre cele mai IMBECILE raspunsuri date vreodata in privinta sarcinii extrauterine. Inainte de a mai debita astfel de explicatii CRETINE informeaza-te in mod corect. Incepe prin a citi urmatorul articol despre aceasta problema din care am extras cateva consideratii si anume : "In momentul intalnirii cu spermatozoidul, ovulul este fecundat, eveniment care se produce la nivelul trompei uterine. In continuare, ovulul fecundat porneste catre uter, urmand sa se implanteze in mucoasa acestuia. Insa in anumite situatii, ovului fecundat nu mai ajunge in uter, impotmolindu-se pe drum. Sarcina extrauterina sau ectopica rezulta in urma implantarii ovulului fecundat in alta parte decat in mucoasa uterina. El se poate implanta in ovare, cavitatea abdominala sau trompele uterine, aceasta din ultima locatie reprezentand 95% dintre cazurile de sarcina ectopica (tubara). In intreaga lume, frecventa de aparitie a sarcinii ectopice este de 1 la 100. " http://www.csid.ro/......t-6689897/ Lectura placuta.

| Holiday a răspuns (pentru relian):

"Ei srcina extrauterina este o sarcina la care barbatul na contribuit cu nimic..."

Din ciclul "muschii mei minte nu are"

| relian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mai desteptule,pune si mai citeste dar nu din reviste porno sau de la radio sant.O sarcina extrauterina poate fi localizata unde desteptule ia sa vad ce stii? Tu crezi ca in trompe, dar afla ca un ovul care asteapta sa cada in trompe, citeodata cade pe linga, asta asa pentru cultura ta generala si ajunge undeva printre ligamentele ce tin nu conteaza, deci in afara aparatului reproducator si acolo incepe sa creasca.Asta daca nu o stiai.Ca urmare un ovul care nu s-a desprins de ovar nu are cum sa fie fecundat nici de bunicata, apoi cade si nu cred ca spermatozoizi il urmeaza in prapastie, asta doar daca nu gandesc ca si tine.Asa uite la tine ce prostii poti sa spui. Ovul se poate implanta in ovare.Mai desteptule din ovare apare ovulu, deci nu are ce sa se implanteze, el este deja acolo. Apoi ia explica cum ajung spermatozoizi in ovare ca mai facut al drcu de curios.Deci auzi la tine ce aberatii spui.Omule tu ai habar macar ce scrii? Auzi la tine ovulul se afla in trompa, ok pana aici zici bine, este fecundat de spermatozoid si porneste spre uter, corect pana aici.Acum vine partea f amuzanta, sa nu zic partea care te doare rau mintea, probabil ca si ovulul tau te-ai impotmolit in organele de reproducere.Deci un ovul odata fecundat tot coboara, el niciodata nu merge de unde a venit.Ce spui tu se impotmoleste si ajunge sa se implanteze in ovare.Ha ha ha esti cel mai tare.Sint curios cum ai trecut clasa la anatomie.Si asa dupa tine cum ajunge ovulul din nou in ovare? Afla baiatule ca ovarele nu au nici o legatura, nu au contact fizic cu trompele, nici cu uterul nici cu nimic. Ovarele produce ovule, ca urmare un ovul ajuns matur va sari, se va despreinde de ovarul care la produs si va cadea pur si simplu in trompa care sta ca o pilnie sub.Si mai afla citeodata el cade pe linga.Aia tot sarcina extrauterina este si nu e in trompe nu e in ovar.Acele ovule care nu se desprind si cresc, deci se dezvolta pe ovare se numesc chisturi.asta asa ca idee.Si acele chisturi au in ele ochi, pari, dinti si asa mai departe, ceea ce arata ca ovulul a inceput sa se divida fi fara sa fie fecundat, asta pentru ca un spermatozoid nu are cum ajunge in ovare.Nu sunt curios de ce link arati tu pe aici. Pune mina pe o carte de anatomie dar una asa mai detaliata si care are si poze ale apartului reproducator la femeie si o sa te lamuresti. Explicatii CRETINE ai dat tu nu eu.Nu mai comenta daca esti pe dinafara

| relian a răspuns (pentru Holiday):

Poate cu exceptia celor din trompe, in rest explica tu cum poate fecunda spermatozoizi un ovul aflat in oavare sau in afara aparatului reproducator.Ai spus f bine ca muschii tai nu au minte dar nici muschi nu-s.

| relian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cel mai IMBECIL comentariu ce l-am vazut vreodata este al tau. Dupa ce ovulu fecundeaza ovulul in trompa la cotitura, el merge catre uter, dar pe drum se poate impotmoli si se poate implanta in ovare.Mai ibecil raspuns ca asta da ai dreptate nici ca mai poti da altu.Deci dupa tine ovarele sunt situate pe undeva la jumatatea distantei sau intre trompe si uter. Tare de tot.Mai ai astfel de cunostinte sa ni le arati si noua sa fim lamuriti.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru relian):

Mai CRETIUNEL, citeste dar atent IMBECILITATEA afirmata de tine in raspunsul tau : ""Ei srcina extrauterina este o sarcina la care BARBATUL NA CONTRIBUIT CU NIMIC (am scris cu majuscule ca sa iti sara in ochi IMBECILITATEA afirmata de tine mai putoi retardat laughing ), doar ca sarcina nu poate ajunge la capat deoarece se afla in alt loc decat ar trebuie si ca urmare se dezvolta pana la un animit stadiu....bla,bla,bla"" Lucrarea prezentata, cea din care am extras cateva pasaje este a unui reputat medic, doctor in stiinte medicale, mai BOULE, nu sunt afirmatiile mele. Ti-am transmis acest raspuns doar ca drept la replica. Orice comentariu in plus m-ar descalifica. NO COMMENT.

| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Sunt cazuri. Insa sarcina extrauterina nu este o sarcina...propriu zisa. Nu este una normala, de aici numele de sarcina extra. Nu se da anstere la astfel de sarcini ci se indeparteaza chirurgical.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu exista sperma, nu ai cum sa ramai gravida.

| Mussette a răspuns:

Off, Doamne. MAi rasfoieste cartea de biologie, parca de clasa a 7a, capitolul cu reprodrea si vei vedea ca nu exista asa minune pe pamant. Nu cred ca au fost asa neinspirati cei care au introdus capitolul de reproducrere in manualul de biologie de clasa a 7-a sau ai exact de clasa 11-a. E clar ca este departa de varsta indicata si de cunostitele minime despre viata sexuala, ca sa intrebi asa ceva.

| XxRoxRoxyxX a răspuns:

Nu se poate, ca sa ramai gravida sperma trebuie sa ajunga in vagin si de acolo la ovul deci doar asa se ramane. happy

| Codecs a răspuns:

Este posibil sa fi dereglata hormonal in urma unor experiente / excitari sexuale, care tia bulfersat unpic organismul, fara sperma nu ai cum sa ramai gravida? a ramane gravida nu ii ca si cum ai prinde o raceala

| Cosmin1983c a răspuns:

Lasati fata. poate a, avut orgasm de la un sex oral happy

| designerindustrial a răspuns:

Daca a existat vointa, se poate si fara sperma