| anonim_4396 a întrebat:

Postez de pe contul prietenei mele:

Deci, am sa trec direct la subiect. Sunt fata, am 17 ani si acum 6 ani am cunoscut-o pe cea mai buna prietena a mea. Chestia este ca ne-am atasat extrem de mult, mai mult decat ar fi normal, una de alta, pot spune ca ne iubim chiar. E foarte caterinca, de treaba. nu am ce comenta. Recent mi-a spus ca daca as fi fost baiat, as fi fost iubitul perfect pentru ea. Personal, eu nu sunt lesbi, adica nu ma atrage absolut nicio fata de pe planeta asta din punct de vedere sexual/fizic, insa cu ea pot zice ca sunt, si ea la fel, avem amandoua iubiti, deci nu exista nicio alta indoiala cum ca am fi ’’pe dos’’ la modul general. Cum vom trece in clasa a 12-a la anul, ea a venit cu ideea sa ne ’’casatorim’’ si chiar ne gandim serios la asta. Dupa ce terminam scoala, am vorbit cu parintii nostri, si ne vom muta impreuna (eu si cu ea) intr-un apartament in Italia pentru facultate. Ce ma framanta pe mine este ca ma simt perfect cu ea, si ea la fel. Suntem amandoua fericite cand suntem impreuna de parca nu ar mai conta nimic altceva de pe planeta. Ideea este ca ma simt putin geloasa intr-un mod foarte anormal cand sta cu iubitul ei, si nici ei nu prea pare sa ii convina cand stau cu prietenul meu. Tin sa mentionez ca nu a avut loc (si nici nu cred ca ar avea vreodata) un act sexual intre noi doua (desi ea a mai avut, tot asa cu o prietena de-a ei pe care o stie de o viata. Ma deranjeaza faptul ca este un vis pe care nu il prea mai putem continua desi amandoua am vrea. Nu stiu ce sa fac. nu am vrea sa ne oprim aceasta ’’relatie’’ de 5 ani cu toate ca ceva ma macina si imi zice ca ar fi timpul sa ne oprim. Ce sfat imi dati?

8 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cu siguranta esti lesbi!
Spui ca nu esti dar din cum ai formulat cuvintele tale. lasi sa se inteleaga ca esti!
Ori tot ce ne ai spus este o mare cacealma adolescentina!

| SkyPilot a răspuns:

Din ce descrii, pare sa fie o prietenie normala intre fete. Una ma stransa, dar nu lesbi. Toti suntem un pic gelosi pe amici amicilor. Cred ca ar fi pacat sa ii pui capat in mod inutil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lesbianismul este strict interzis de Dumnezeu prin Biblie. Mai ales dacă prietena ta a mai avut relații sexuale lesbi în trecut, este vorba de un duh demonic de lesbianism care face ca între voi să fie o atracție puternică. Acest duh vine prin prietena ta care a avut relații sexuale lesbiene. Scriu adevărul, cu riscul de mă face penibil în ochii multora dintre voi. Sfatul meu este să te desparți de ea, înainte ca lucrurile să evolueze și mai rău. Dacă te muți cu ea, legătura voastră emoțională va crește și veți ajunge la stadiul în care actul sexual va fi inevitabil. Așa că, dacă vrei să te ferești de păcat, rupe această legătură apropiată cu ea. Iar dacă vrei să îl cunoști pe Dumnezeu, te sfătuiesc să cauți o Biserică de pocăiți.

| frostxtq a răspuns:

Ramaneti doar prietene, din moment ce nu te atrage din punct de vedere sexual, esti perfect normala. E normal sa simti putina gelozie daca iti e asa de buna prietena, e ca si cum ai vrea sa o ai doar pentru tine. Ideea cu casatoria, daca vorbeai de una legala, e o prostie.

| maria14142 a răspuns:

Pai:in primul rand e normal ca fetele sa fie lesbi intre ele, e nomal.In al doilea rand, daca suntefi gen BBF e nomal sa fiti geloase ca sta cu altcineva in afara de tine, mie mi se pare ceva normal si ar fi frumos sa stati impreuna.Nu mi se pare nimic iesit din comun big grinDDD

| Dianaoprescu a răspuns:

Din ultima parte nu pre inteleg la ce te-ai referit. Dar se stie ca fetele care sunt bune prietene intre ele se comporta putin lesbi pentru ca asa sunt fetele. Ramai doar prietena, e mai bine pot aman2.