| mirabela66665 a întrebat:

Pot sa ramin insarcinata daca prietenul meu da drumu in mine de fiecare daca mediat dupa terminarea ciclului pina la urmatoarea menstruatie? astept raspuns

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic NU POTI ramane gravida decat cu totul accidental daca faci sex si partenerul ejaculeaza in vagin in perioada zilelor de menstruatie deoarece sansa/probabilitatea de a se forma o sarcina este de circa 3-5%. In zilele in care curge menstra esti la menstruatie si nu la ciclu cum stii tu, fiindca esti de fapt gresit informata. O femeie poate ramane insarcinata daca face sex neprotejat si partenerul ejaculeaza in vaginul ei, in perioada fertila care este situata in general aproximativ intre zilele a 10-a si 18-a adica cam in perioada de mijloc a ciclului menstrual.Citeste urmatorul marerial : http://www.copilul.ro/......a7149.html

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca isi da drumul in tine de la terminarea ciclcului pana la urmatorul logic ca ramai

| neutrino a răspuns:

Da, poti!

| Emilian65 a răspuns:

100% poti ramane gravida.

| sofisis a răspuns:

Da.
SINGURA zi cu fertilitate foarte redusa este prima zi a menstruatiei. Dupa ea..riscul incepe sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca prietenul tau isi da drumul in tine timp de o luna, probabil vei ramane insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unicul scop al existentei mele este sa ajut. Cu placere.

| mirabela66665 explică (pentru anonim_4396):

Foarte frumos spus ....multumesc inca o data

| Dosa_Jolanda_1990 a răspuns:

Da. poti accidental...

| Naramzoiu_Beatrice_2000 a răspuns:

Da poti!

| Gabriela218 a răspuns:

Da poti sa ramai sad