| raisssa a întrebat:

Poti iubi doua persoane in acelasi timp? de fapt, de una sa fii indragostita, iar pe cealalta sa o iubesti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca esti adolescent dawinking
Daca vrei o relatie stabila trebuie sa alegiwinking
Stii ce pateste cel care umbla dupa 2 iepuri(asi) Playboybig grin

| Malvina24 a răspuns:

Stii ce zicea Mircea Eliade? Nu iubim doi barbati in acelasi timp, ii iubim pe rand! sper ca te-ai prins!

| User a răspuns:

Da, de ce nu?

| pisicutsa a răspuns:

îmi pare rău că n'am reuşit prima să pun întrebarea aia, căci mă frămîntă la fel de tare, mai din faptul că trăiesc acu cu aşa un sentiment nu prea destoinic pentru o fată. Nici nu ştiu ce să mă mai fac căci ăst sentiment te duce în eroare: pe cine oare să aleg.Mai ales faptul că primul băiat îl iubesc sincer deeacu de 2 ani, apoi o situaţie limită ne'a pus să ne despărţim, şi am făcut'o. În timpul cît sufeream a apărut un băiat care m'a cucerit prin susţinerea lui şi naivitatea sa mă amuză. Îndată ce am înţeles că îl iubesc pă ăst amuzant : apare cel din trecut, şi zice că mă iubeşte...atît de sincer şi cu atîta suferinţă zicînd cuvinte pe care le aşteptam toată viaţă. Şi iat acu sînt în nedumerire: să aleg trecutul cu suferinţă pentru dragoste, sau cu prezentul plăcut şi rezistabil la toate greutăţile banale ale vieţii.

| deiutza_9183 a răspuns:

Nu prea cred ca merge...straight face

| bianca a răspuns:

Cred ca nu
daca iubesti cu adevarat numai vezi pe nimeni decat pe el
sper sa nu fiu inteleasa gresit:nu te judec, nu judec iubirea ta, asta e parerea mea pentru ca iubesc foarte mult acum.
te pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric.Pe mine si pe respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Malvynutza dar se poate si in acelasi timp. Mircea Eliade n-a ferecat nici o piatra de moara cu doua ciocanele si n-are de unde sti saracul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Chiar eu sunt intr'o situatie asemanatoare...ideea e ca nu pare sa am vreo sansa cu niciunul dintre eibig grinPe unul il iubesc(in adevaratul sens al cuvatului-as face orice pentru el, orice), insa el este genul care a devenit placut de toate fetele si de asemenea nu ma considera mai mult decat o foarte buna prietena, iar celalalt, de care sunt indragostita, imi este coleg de clasa si nu pare foarte interesat...Adevarul e ca nu ii invinovatesc.nu am fost niciodata un punt de atractie pentru cei pe care ii duce capu cat de cat.happy