| IleanaConsaZeAnA a întrebat:

Povestea mea de dragoste incepe aici: Este seara ma uit pe fereastra si vad un baiat cu un chip bland si dragut intrand in bloc! Oare cine este? Ziua viitoare descoper ca numele lui este Cristian si s-a mutat in blocul meu! Peste ceva timp ies afara cu prietenii mei, eu avand (18 ani ) si il vad afara, el vine la mine da mana cu mine, imi spune numele lui, eu pe al meu(Ileana) si cum i-am vazut ochii lui albastrii ca marea, m-am indragostit pe loc! Peste cateva zile, m-a invitat in oras si m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el, eu am acceptat! Am fost impreuna timp de 3 ani, au fost cele mai frumoase clipe ale vietii mele, imi daduse si o porecla imi spunea Ileana Consanseaza! Il iubeam foarte mult! Dar intr-o zi vine trist la mine acasa, si imi spune ca relatia nu mai merge! Nici un motiv nimic, am inceput sa urlu (scuzati expresia)! Sunt deja 8 luni de atunci! Nu am mai stiut nimic, parca s-a evaporat! Il vedeam rar o data la o luna, si il vedeam cand pleca la scoala! De 4 luni nu l-am mai vazut deloc, noi fiind la licee diferite, el invatand dupa amiaza, eu dimineata. Am auzit diferite motive: ori ca tatal lui a murit si ca s-a mutat la tara, ori ca s-a mutat in alt oras, ori ca a murit bunica lui si s-a mutat la tara, si alte motive, o multime de motive si nu stiu exact ce s-a intamplat sad cu el! Si nici de ce s-a despartit de mine sad Il iubesc din toata inimia, ma uit mereu la poze cu el si plang! Ce sa fac, imi dati un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti faci curaj si sa-l suni. Totusi o relatie de 3 ani nu se uita asa usor si sunt sigura ca si el a avut sentimente pentru tine. Gandeste-te daca i-ai gresit cu ceva si daca ai facut-o cere-ti iertare. Singura solutie e sa vorbesti cu el si sa nu asculti barfele ca s-a mutat nu stiu unde sau tot ce se zice.

6 răspunsuri:
| Sweet111 a răspuns:

Pai ar fi mai bine sa il suni sau daca te intilnesti cu el sa-l intrebi carei cauza.si sa-i spui ca inca il iubestimult! numai asa poti afla cu adevarat ce s-a intamplat!winking bafta! daca nu va merge thinking gasesteti cit mai curind altul si incearca sa-l uiti! love struck stiu ca e greu sa uiti persoana iubita da ce sa-i faci asa-i vetsa!winking e si buna si rea dar merita traita! love struck Hey fruntea sus! si mergi mai departe!winking love struck kiss pa pa wave Ai grija de tine!winking

| Ingerash a răspuns:

Mai bine incearca sa il uiti, sunt sigura ca a avut un motiv intemeiat sa puna capat relatiei, poate este adevarat vreunul din zvonurile alea

| Betty18 a răspuns:

Atat de trist, asta nu trebuie sa raman asa! trebuie sa vezi ce s-a intamplat.o astfel de poveste nu se poate termina asa!

succes

| rony a răspuns:

Inceraca sa-l intelegi, poate are motive serioase si nu poate sa-ti spuna care sunt.Stiu ca e greu sa astepti dar daca tii la el cu adevarat incearca.

| IleanaConsaZeAnA explică:

De fapt pe atunci aveam 15 ani, acum am 18 ani pardon!

| Rux_5261 a răspuns:

Totusi 3 ani de relatie inseamna ceva,nu renunta asa usor,cauta-l, spune-i cat de mult il iubesti... poate a avut un motiv intemeiat sa iti zica sa va despartiti, dar cred ca te iubeste si el!:*