| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea e mai lunga... daca aveti timp ajutati-ma va rog... Ce sa fac?
Sunt disperata, il iubesc enorm pe prietenul meu si suntem certati, nici nu stiu daca mai suntem impreuna. Avem un an si jumatate, la inceput era mort dupa mine, eu nu-l vroiam nici in ruptul capului si in acest timp m-a facut sa-l iubesccrying. Ne-am certat de multe ori, mergea bine sa zicem o saptamana, maxim doua si apoi ne certam urat de tot, eram pe marginea prapastiei. Cred ca ne-am impacat si certat de minim 30 de ori (si nu exagerez). Acum ne-am certat iar si el zice ca nu vede cum ar mai putea merge...ieri mi-a zis ca nu ma mai iubeste, si pe 8 martie cand am fost la el ma strangea in brate si zicea ca nu stiu eu cat de mult ma iubeste el...cum se poate schimba asa?! El nu a mai vrut sa incercam dar eu am zis ca am as mai vrea asta, si a acceptat, a zis ca nici lui nu ii e tot una dupa un an si jumatate. Nu stiu ce sa mai fac, acum nu prea vorbim, nu ma mai suna, mi-a zis sa il las sa treaca timp sa vada daca cumva mai poate ceva cu minecrying dar eu il iubesc si nu suport sa fie asa de recesadtot mi-a zis ca nu ne potrivim, ca ne tot certam si de astea. Eu ii ziceam ca le putem rezolva, ca se poate, dar el nu cred ca mai are sperantecrying Ce e de facut? Sa fiu si eu mai inferenta?

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

In primul rand nu incerca sa-l obsesionezi cu impacarea,daca te mai iubeste (ceva pentru tine tot mai simte,daca nu nu ti-ar fi suportat fitele atata timp!) cu un singur apropo isi va da seama,ca u vrei sa te mai impaci cu el.vb de orice prostii,nu-i aduce aminte de trecut,fa-l sa rada,glumitzi sa vada ca se poate si distra cu tine! sa-ti vada partea buna, reindragosteste-l din nou!
inca o data iti repet, nu incerca sa-i aduci aminte de trecut!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Buna, amandoi trebuie sa fiti calmi si sa iesiti afara la o conversatie intre 2. (tu si el), vorbiti problemele pe care le aveti va vedeti ce defecte aveti atat tu si el, incercati sa nu se repete greselile care le-ati comis in trecut, daca treaba nu merge bine atunci fiecare pe drumul lui. Iti doresc tot binele si tu m-ai ajutat candva.

| rony a răspuns:

Sa stii ca si cearta are uneori partile ei bune... dragostea renaste si cu mai multa putere.Dar trebuie sa stii cand sa te opresti, nu trebuie sa faci din asta un obicei.E binevenita o perioada de liniste si reflectie.

| Just1dream a răspuns:

Intradevar certurile si neintelegerile racesc relatia dintre doi oameni. daca ati reusit totusi sa treceti peste asta in decurs de un an si jumatate sigur nu ii esti indiferenta si te iubeste mult. dar sti cum se spune: nu apreciezi destul ce ai decat atunci cand il pierzi. lasa-i putin timp sa se linisteasca si sa se mai gandeasca dupa care lucrurile ar putea merge foarte bine mai departe. iar in cazul neintelegerilor, incearca sa mai lasi de la tine uneori daca intr-adevar il iubesti, cu siguranta lucrurile vor fi mai bine asa

| luptatoru a răspuns:

Pentru orice detaliu si orice ajutor si explicatie in domeniul dragoste si sex va pot ajuta uitati id-ul ass_sergiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am 13 ani.nu am cine stie ce experienta dar cl mai binem lasa-l o perioada fara sal mai intrebi nimic si dupa o perioatda revii si mai vb cu el. poate o sa i se faca dor de tine.da baietii sunt imprevizibili u stiu ce vor si dupa o perioada nu-l lua ca daca vrea sa mai fie cu tine incarca sa gasesti alte subiecte ce faci ce-ai mai facut cum iti merge daca te-ai mai gandit la noi (voi doi) si daca nu e hotarat atunci intreaba-l vrei sa mai fim impreuna sau fiecare pedrumurile noaste? sau pur si simplu sa ramaneti ca amici si incearca sa-l uiti dac anul s emai poayte.sunt si alti baieti crede-ma nu e sfarsitul

| rozy_9522 a răspuns:

Hey...ar trebui sa te resemnezi.eu sunt in aceeasi situatie ca si a ta. certuri peste certuri.insa eu am fost cea care a pus piciorul in prag.ne-am despartit acum 1 luna si jumatate.a fost de acord si el.eu in tot timpul asta nu l-am putut uita, si m-as intoarce in secunda 2 la el, dar nu mai e dispus sa incerce.mi-a zis ca nu are rost! ne-am intalnit in supermarket acum 2 ore.am vorbit si asta a fost.nimci de noi.deja mi-am luat gandulsad asta este! viata merge mai departe! si ma iubea extraordinar de mult.a facut o multime de sacrificii pentru mine si m-a ajutat mai mult si ca fratii mei la necaz.dar peste noapte s-a schimbat, parca i-a spalat cineva creierul.imi pare rau sa-ti zic,dar nu cred ca mai sunt sanse,oricum,cel mai bine este sa-l tratezi cu indiferenta. poate te va cauta! daca atarni dupa el, plangi, il stresezi o sa fugaoh go on!