| PatriciaPyutza a întrebat:

Povestiți-mi cum a fost prima sau una dintre partidele de sex. Vreau detaliat. Eu am 25 de ani și urmează să merg cu iubitul meu la un hotel așa că vreau să știu cam cum decurge o partida ca să nu mă fac de rușine sau nu neapărat. Vreau doar să știu deoarece altfel m-aș simți ciudat. Vreau sa ma ajutați și vreau să aflu de la cineva care a mai făcut sex. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca iti va spune cineva cum a fost prima noapte de dragoste, asa ceva este mult prea personal pentru a fii discutat.
Oricum este unic pentru fiecare din noi si tu vei avea propria ta experinta.
As vrea sa te vad venind aici si sa ne povestesti detailiat cum a decurs partida ta de sex, sa te vad cat vei fii de detaliata.
Un singur lucru pot sa-ti spun: folositi prezervativ de la cap la coada!
Te protejeaza de o sarcina nedorita si de o boala cu transmitere sexuala, mai ales daca baiatul a mai avut sex inaintea ta si nu si-a facut un test de boli venerice recent.
PS Mi-a placut nickname-ul ales de tine pentru forumul asta, in special al doi-lea, te reprezinta cumva?!

| corbulalbrosu a răspuns:

Am raspuns si alta data, s-ar putea sa te ajute si pe tine fiindca situatiile de cele mai multe ori sunt similare si din acest motiv urmatoarele sfaturi/indicatii despre modul de abordare a primului sex pot fi valabile si in cazul tau, cu toate ca parerile si recomandarile date de unii sau altii pot fi foarte multe si foarte diverse/diferite. Unul dintre sfaturile de luat in seama se refera la faptul ca locul in care urmeaza sa se intretina sexul trebuie ales cu multa grija, sa ofere siguranta perfecta pentru a nu exista teama/stresul de a fi surprinsi sau perturbati de catre cineva/ceva si daca se poate sa se renunte Intotdeauna complet la telefonul mobil pentru acele cateva ore. Un simplu apel neasteptat, poate compromite intreaga partida de sex. In cazul sexului de dezvirginare se foloseste si este foarte indicat prezervativul sau un alt mijloc de protectie cum ar fi ovulele sau cremele spermigene deoarece aproape toti baietii virgini in cazul primelor contacte sexuale din cauza surescitarii nu reusesc sa-si controleze si coordoneze dar mai ales nici sa retina/impiedice procesul de ejaculare si din acest motiv se va produce de obicei o ejaculare instantanee sau foarte rapida. Din acest motiv, de multe ori ejacularea se poate produce; inainte, chiar in momentul atingerii glandului de himen sau imediat dupa cateva zeci de secunde in cazul cel mai fericit in care baiatul chiar reuseste sa execute si cateva miscari de penetrare. Din acest motiv este recomandat sa aveti mai multe prezervative la indemana si sa fiti extrem de atenti ca penisul si mainile sa fie perfect curate in momentul montarii prezervativului pe penis mai ales in cazul in care dezvirginarea are loc in perioada fertila a ciclului menstrual (de preferat sa se evite sexul in aceasta perioada). De obicei in cazul primelor contacte sexuale din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul ejacularii rapide in multe situatii penisul poate/va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza posibilitatea montarii un prezervatv nou (pe penisul spalat sau f bine, sters de sperma) si inceperea imediata a unui nou act sexual. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai mult de 5-6 minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie intotdeauna in mod obligatoriu satisfacuta pentru a nu ramane, asa cum se spune "lasata cu ochii in soare". Fata/femeia are si ea datoria sa fie alaturi de barbat pentru a-l sustine moral, a-l imbarbata, incuraja, felicita, chiar si in cazul in care nu a fost satisfacuta sau pe deplin multumita de prestatia uneori stangace sau de-a dreptul dezastruoasa. Sper sa fii multumita de informatiile si indicatiile oferite. Succes!

| LoveSleep a răspuns:

Nu există "făcut de rușine" la "prima dată". Decât dacă chemi ambulanța când vezi sânge.

| Holiday a răspuns:

Ce ai imbatranit in cateva luni...in primavara aveai 12 ani, iar dupa intrebare chiar atatia pare ca ai...maxim.

"Hey! Am o problema care ma tulbura de catva timp incoace. Eu am fost data la scoala in clasa 1 la 6 ani. Acum sunt in clasa a 6-a si am doar 11 ani. Fac 12 in vara. Intrebarea mea este: atunci cand voi avea 18 ani eu voi fi la facultate departe de parinti iar eu vreau sa imi fac majoratul alaturi de cei dragi. Sa imi fac petrecerea de majorat inainte cu un an de a merge la facultate (adica cand voi implini 17 ani)? Dau funda la raspunsul care ma convinge si ajuta cel mai mult."