| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna m-a lasat pentru un baiat! Dragut, nu?straight face Intrebarea este, sa.ma impac cu ea, sa ii las in pace...ideea e alta! Prietenul iubitului ei s-a suparat pe mine(chiar nu pot sa imi dau seama ce i-am facutstraight face straight face straight face ) si ei 2 s-au pus impotriva mea iar "prietena"mea a ales sa stea cu ei! Mdaa...acum e vara si etc are cu cine sta cand va incepe scoala va apela la mine ca nu are cu cine iesi afara! Eu nu imi calc si de data aceasta orgoliul pentru a impaca cu un prost(alt cumva nu il pot numi),e vorba de prietena mea, tin la ea, mereu mi-a fost alaturi(ma rog exceptand si "micutele"ei scapari prin care ma face.de.ras si ETC) dar eu nu accept sa ma lase pentru un baiat(pentru ca nici eu nu am facut astasad
Nu stiu, a mai trecut cineva prin asa ceva? Sa sa fac sad

11 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Deodata ce te-a lasat pentru un baiat,se exclude din start expresia ''cea mai buna prietena''
Acum trebuie sa te prefaci,ca nu exista nici el, dar nici ea.
Chiar de iti e greu.
Si tinand cont ca te facea de ras, continui sa cred in continuare ca nu-ti era prietena.
Deci, lasa-i!
Imprieteneste-te cu alte persoane, care nu-ti vor raul!
Iar pe ei ignora-i!
Asa e cel mai bine!

| h3r a răspuns:

Am vrut să-ți spun că nu merită atenția ta...dar cum adică te făcea de râs? O prietenă nu te face de râs, asta dacă ție îți pasă de ea! Deci nu vă meritați, tu pentru că oricum n-o considerai așa importantă, iar ea pentru gestul făcut.

| gingergirl1 a răspuns (pentru h3r):

Ma facea de ras adica... spunea la toata lumea despre "micile"mele nebunii doar ca sa intre in vorba cu altii,m-a facut de ras in fata baiatului pe care il placeam,si s-a dat la el, i-a spus TOT ce vorbeam eu cu ea despre el, in fine poate a fost mai bine ca baiatul acela ma considera si in ziua de azi nebuna dar daca nu era asta nu cunosteam pe un baiat cu care ma potrivesc la perfectie! happy In fine, mi-am dat seama ca in viata nu prea mai exista prieteni adevarati! sad
Multumesc tuturor pentru sfaturi, o sa mai astept sa se mai linisteasca lucrurile putin...

| h3r a răspuns (pentru gingergirl1):

Atunci o să-mi cer eu scuze, dacă tu ești sigură că nu te făcea de râs prin felul ei de a fi.
În tot răul este și un bine, te înțelegi bine cu un băiat.

Și da, ai dreptate. Prietenii vin și pleacă. Și pe parcurs vei vedea mai multe.
Liniștește-te, fii mândră de tine că tu nu ai făcut și sper să nu faci greșeala ei happy

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Pai spune-i ca vreti sa va impacati si ca nu merita sa se intample asa ceva din cauza unui baiat. Si eu am trecut prin asta dar nu din cauza unui baiat dar totusi, spune-i sa va impacati si ca tii la ea la fel de mult ca la o sora. Spune-i ceea ce simti tu cu adevarat happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-a lasat balta pentru a petrece mai mult timp cu altcineva si a rupt orice legatura cu tine, e clar ca nu ti-e prietena! E bine ca ai deschis ochii.
Cum te facea de ras? Prietenii nu fac asa.
Trebuia sa isi imparta timpul.Sa va acorde importanta amandurora, nu doar lui. Si in plus, daca iti era prietena, avea incredere in tine si nu se incredea in 2 pustani.

Pe viitor, fii atenta pe cine numesti ''prieten''.S-ar putea sa te inseli in privinta multor persoane!

Noapte buna

| stark47 a răspuns:

Da,de multe ori cand ai doar un prieten mai apropiat si apare si altcineva in viata lui, te simti amenintat si ai impresia ca o sa ti-l "fure", caz ca s-a intamplat la tine.ideea e ca prietena ta ar trebui sa stie sa impace si capra si varza.ala e trecator, tu poate vei fi mereu langa ea.chiar daca nu ai ceva care ti se intareste in pantaloni cand te atinge.consider ca e prea drastic modul in care a evoluat situatia.incearca sa mai porti discutii simple cu amica ta.si sa iti mai faci si alti prieteni.

| BellaBlack a răspuns:

Pai iti zic eu ce sa faci...sa uiti de ea (nu e prietena cu adevarat) si sa iti faci alta prietena si atunci se intoarce roata

| gingergirl1 a răspuns (pentru BellaBlack):

Stiu,asta e si vorba mea! "Fie roata si patrata tot se intoarce ea odata"happy Eu am cu cine umbla, am colege, prietene dar na'acum in vacanta mai sunt si ele plecate...Dar surprinderea mea a fost ca imi ziceam mereu ca nu o sa lase un baiat sa o desparta de prietena ei cea mai buna(adica eu)dar vad ca nu a fost asa.In fine, poate o sa mai vorbesc cu ea zilele astea dar ma indoiesc, pentru ca nu m-a bagat nici azi in seama! Mdaa...ma asteptam la oricine la asemenea gesturi dar la ea niciodata sad
In fine, hai gata laughing

| Lacra001 a răspuns:

Stiu cum e...insa prietena mea nu m-a lasat pentru un baiat...imi vorea numai despre el si nu ma mai suna.m-am certat cu ea din aceasta cauza dar am cedat eu prima si am sunat-o si i-am zis ca pana acum am fost prietene si acum vreau sa ne impacam *la scutr timp s-a despartit de el si a avut nevoie de mine* Deci te sfatuiesc sa cedezi tu prima pentru ca cei destepti cedeaza primii big grin