| Iulyeu007 a întrebat:

Prietena tot zicea ca e virgina, iar cand i-am introdus penisul, desi cu greu, nu a curs sange. Se poate sa nu fi fost virgina oare?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca se poate sa fii fost virgina! Nu este intotdeauna necesar sa-i curga sange, daca himenul are forma diferita, sau este foarte elastic, sau daca penisul tau este subtire si nu a dezvirginat-o, atunci nu a curs sange.
Himenurile au forme diferite de la femeie la femeie!
Ca sa te edifici, uite aici un articol relevant:
http://www.i-medic.ro/......-himenului

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Nu trebuie sa curga sange neaparat si nu asculta ce spun femeile niciodata una virgina se vede ca numai din gesturi

Răspuns utilizator avertizat
| RazvyEnglezu a răspuns:

Scuza-ma, dar cand impusti leul si nu iese sange, SE PUNE? Evident ca nu. Eu zic sa incerci si a doua oara dar mai dur pana da ceva ca sa poti arata cearsaful la rude. Daca nu merge, schimba gaura.

| GigiFeraru a răspuns:

Sigur ti-a fututo altul inainte laughing

| Andraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil nu a fost virgina.Si nu e neaparat vorba de himen elastic. Poate fata respectiva a avut un singur contact sexual ce ceva timp in urma, nu a mai continuat si de aceea i ai introdus penisul mai greu.Sunt foarte putine fete cu himen elastic.Rar astfel de cazuri!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Conform medicului Rada Mateescu "De foarte multe ori, se intampla ca majoritatea oamenilor sa priveasca prezenta sau lipsa himenului ca pe un semn sau o dovada a activitatii sexuale sau a lipsei acesteia. Insa, acest lucru nu este altceva decat o idee preconceputa, fiind evident faptul ca, de pilda, lipsa himenului poate fi datorata unei traume fizice suferite in perioada copilariei sau membrana poate lipsi de la inceput, chiar daca astfel de cazuri sunt foarte rare. La polul opus, exista o multime de fete care si-au inceput activitatea sexuala, insa himenul lor a ramas intact datorita elasticitatii membranei." Extras din materialul intitulat "Tipuri de himen"