| harpalete88 a întrebat:

Prietenei mele trebuia sai vina ciclu pe 23 octombrie, nu i-a venit inca dar de 3 zile spune ca are dureri de spate si de burta si sanii tari. ea are un ciclu neregulat si mereu i-a intarziat. este posibil sa fie o sarcina sau doar o intarziera iar?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fie atat sarcina cat si dereglare. Intarzierea este inca mica, asa ca e mai probabil, deocamdata, sa fie dereglarea de care vorbesti. Nu mi se pare normal ca o femeie care are viata sexuala sa aiba menstre neregulate, ginecologul ei ce parere are?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Spune-i sa-si faca un test de sarcina

| Cătălina a răspuns:

85% sanse sa-i vina.Pt ca a inlatura orice dubiu cumparati un test.Succes.

| Angelina01 a răspuns:

Daca i sa inarit pieptul inseamna ca e insarcinata si intreab-o daca are greturi daca are ameteli stari de somnolenta. cel mai sigur du-te cu ea la un ginecolog nu la ecograf ca acela nu e sigur niciodata!

| Onny91 a răspuns:

rolling on the floor)) la ce sa cumpere mai copii test de sarcina... el nu a mentionat ca a facut sex cu ealaughing) asa ca...doar ii interzie cicluwinking
si pentru protecti amandurora... poarta prezervativwinking

| gabitsa_8705 a răspuns:

Un test de sarcina e cel mai bun ca sa ii excluda orice dubiuwinking smug

| Romina11 a răspuns:

Poate fi si asa si asa, adica mult posibil ca ciclu sa i se intirzie caci daca ramii insarcinata nu atit de repede incepe sa o doara spatele.Asaca mai bine cumparati un test de sarcina ca sa fiti siguri.

| anonimus_1754 a răspuns:

Se poate sa fie doar o intarziere mai ales ca are ciclu neregulat simptomele sunt normale dureri de spate burta si sani tari. Dar nici o sracina nu poate fi exclusa. Pentru elucidarea misterului un test de sarcina e bun. Mult succes prietenei tale