| Tany111 a întrebat:

Prietenii mele ii place de un baiat, de care respectiv am si eu ceva sentimente, de la inceput ii spuneam ca imi place, ca e dragut si bla bla bla, dar de curind nu-i mai spuneam pentru ca stiam ca il simpatizeaza, si imi spunea deseori (p. s: suntem prietene de la 3 anisori, ne impacam extraordinar de bine, intotdeauna ne spunem uneia alteia ce avem pe suflet) am vb si despre asta(despre cazul acesta cu baiatul), dar simt ca sufera si ii este greu. Cind il vad( pe baiatul respectiv) nu stiu, ma simt foarte fericita, am si fluturasi prin stomac, dar totusi tzin enorm de mult la prietene. Aaa si uitasem sa va spun, zilele astea am fost la hram si el m-a invitat la un dans, iar eu pursisimplu nu am putut sa-l refuz, in schimb tot dansul m-am gindit doar la prietena mea. Dne e atit de dificil pentru mine. Va rog dati-mi sfaturi, chiar nu stiu cum sa procedez

2 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Stii ca se spune ca dragostea o mai gasesti da prietenia ba si ca tot timpul sa te gandesti la tine si apoi la ceilalti. esti intr-o balanta in care nu prea gasesti un rezultat...eu zic sa vorbesti bine cu prietena ta bine si sa ii explici situatia si sa o faci sa inteleaga ca nu se intampla nimic daca incerci sa stai cu el.Din moment ce pe tine te-a chemat la dans si asa. Daca simti ca pe tine te place, atunci incearca o lipeala happy

| NightQueen_3013 a răspuns:

Bla,bla,bla.Pricepusi?