| Mihaela2023 a întrebat:

Prietenul meu a plecat în Italia si se va întoarce la vară.
Am început să mă plictisesc și deja imi pierd răbdarea.
Aveți idee cum să fac să treacă timpul mai repede?
Trebuie să-l aștept timp de 7 luni. Nu vi se pare cam mult?

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

"Prietenul meu a plecat în Italia și se va întoarce la vară". Să fie sănătos.

| Adry05 a răspuns:

E mult, tu știi dacă merită să le aștepți sau nu

| DeyCj a răspuns:

E mult, şi dacă el va pleca regulat în Italia, atunci nu se mai poate vorbi de o relaţie.Relaţiile cu distanţierea partenerilor nu se împacă deloc, pentru că sentimentele se răcest şi dispare iubirea.

| corbulalbrosu a răspuns:

,, Nu vi se pare cam mult?'' Putin spus, cam mult. Mai degraba... O vesnicie. Nu-i asa? Esti de compatimit (daca vei sta inchisa in casa) thinking

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ba imi pare cam mult. Dar... asta voi decideti, ce si cum.

O sa iti raspund fix legat de trecerea timpului. Faci diferite activitati pentru tine, pentru dezvoltarea ta personala si profesionala, acestea ar fi singurele lucruri care ar putea sa te ajute, sa fie distractive si sa iti mentina interesul pe termen lung, legat strict de aceste lucruri.

Numai bine!

| Sofer a răspuns:

Căutați un prieten nou sa petreci timpul cu el pana se întoarce prietenul tău.

| cristimihailov a răspuns:

Asteptarea e precum cafeaua. O savurezi.

Axum depinde de tine daca o iei amara sau o indulcesti un pic cu altcineva...

| Werrich a răspuns:

Fa-ti prieteni cu beneficiiwinking

| cristi10grei a răspuns:

Dacă îl iubești cu adevărat, 7 luni în nu înseamnă nimic într-o iubire adevărată. Sfatul meu dacă aveți o relație serioasă și dacă ai amintiri frumoase, cu iubitul tău gândește-te la ele. activități dacă ești o fată cu talente poți să le pui în practică să îți pierzi timpul cu ele asa te ajută să treci m-ai repede

| NarcisIfrim a răspuns:

Daca simti ca nu poti deloc, spune-i si lasa-l, doar nu il insela.El s-a dus acolo sa muncesca pentru voi, sa aveti si voi ceva. Daca il iubesti timpul asta, va trece imediat.Iesi cu prietenele, ocupa-ti timpul mereu cu cate ceva. apuca-te de sport, invata ceva.dar sa nu il inseli, pentru ca vei regreta mult dupa.