| Farcas a întrebat:

Prietenul meu m-a inselat, s-a sarutat cu o alta fata, si a ramas cu ea.Stiu ca in mare parte a fost vina mea, deoarece nu mergem cu el niciunde, il lasam mereu balta, mereu mergea fara mine si el chiar avea nevoie sa simta ca are prietena. Zicea ca in fata asta cu care este acum a gasit fericirea, pe care eu nu i-am mai dat`o in ultimul timp, dar ca nu tine la ea, si ca nu mai uitat pe mine ca ma iubeste in continuare, dar daca am relua relatia nu ar mai fi ca la inceput deoarece eu nas mai avea incredere in el pentru ce mi-a facut.Problema este ca joi merem impreuna la mare(am platit de cand eram impreuna)iar astazi am aflat ca s-a despartit de prietena lui.eu as vrea sa ne impacam, daca tot mergem la mare, sau macar acolo sa vb cu el.sa`mi cer iertare si sa-i spun ca imi pare rau pentru tot ce s-a intamplat, si k in ciuda tuturor inca il mai iubesc? p. s. ne-am desp cam de vreo 2 saptamana (nu a trecut asa mult) Dati`mi cv sfaturi, chiar n-am cu cine sa vb despre astasad pentru ca daca leas spune prietenilor mei ca vreau sa ma impac cu el dupa ce mi-a facut, nu mar incurajasad multumesc:*

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu te-ar incuraja... Inseamna ca tu cauti incurajare! De vreme ce tu ai cam meritat ce ti-a facut el si. ati gresit amandoi eu zic ca e bine sa va impacati. Invatati amandoi din greseli si poate ca o sa mearga si mai bine ca intainte!
PS: Tu esti cumva din Ardeal? Cluj sau Bistrita... ori?!

15 răspunsuri:
| Farcas explică:

@softCristi Sunt din Aradlaughing De ce?big grin

| Farcas explică:

@flory Nu stiu daca vom sta in aceiasi camera.Am vb acum cu el si mi-a spus spus ca ii pare rau de tot ce ai zis, si sa nu-l las singur la mare, sa am grija de el, ca si el v-a avea de mineoh go on straight face

| JustMeFlory a răspuns:

Nu ati comunicat si asta a dus la despartirea voastra! Tu trebuie sa fii mult mai aproape de el si el de tine, si sa nu te insele! Dar acum daca tot mai aveti o sansa...mai ales ca plecati impreuna la mare, vorbeste cu el spune'i ce simti...Sunt sigura ca va veti impaca? Veti sta aman2 in acceasi camera?big grin

| JustMeFlory a răspuns:

Asa ca Timea da'i drumu la mare cu el! Pun pariu ca va veti distra si va veti impaca!happy
Succes! Si distractie placuta!

| Encore a răspuns:

Ati gresit amandoi dar parerea mea e ca e vina ta... Intr o relatie ii acorzi atentie mai ales daca il iubesti... nu e frumos

| Ioana_8202 a răspuns:

Impaca-te cu el...si iubiti-va mult...

| Notme a răspuns:

Dar prietenii tai au habar dc te-a inselat? Daca tot va impacati ce o sa zica cand o sa va vada impreuna? in fine.
Eu cred ca ati gresit amandoi, mai intai tu pentru ca nu i-ai acordat atentia necesara si din cauza asta el cautat-o in alta parte! simplu.
Ma gandesc ca daca tot s-a despartit de aia e pentru ca vrea sa va impacati la mare si nu a vrut sa o insele la fel cum a facut cu tine. Cel mai bine este sa vorbiti si sa lamuriti lucrile. Daca va impacati nodul va ramane mereu si la urmatoarea cearta o sa ii reprosezi ca te-a inselat si o sa fie greu sa ai incredere in el.Decizia ta!

| bibitza a răspuns:

Hmmm cum a gasit el fericirea langa ea daca inca tine la tine? eu nu cred in relatiile care s-au rupt si apoi s-au reinodat... poate gresesc si sper ca in cazul tau sa gresesc si sa te impaci cu el si sa fiti f f fericiti. Daca ai puterea sa treci peste faptul ca te-a inselat ia si vorbeste cu el, lamuriti care cum si unde a gresit. dar daca tu simti ca nu ar mai fi la fel nu vad ce rost ar mai aveam...

| andreea89 a răspuns:

Ee hai mai ca nu a facut cine stie ce.nu as zice ca te-a inselat.pana la urma de asta vrea o prietena, sa-l inteleaga, sa-l iubeacasa, sa aiba parte de afectiunne.si tu nu i-ai oferit-o din cate spui.adica daca e doar asta si nimic altceva, se poarta frumos, te iubeste, impacati-va si tine si tu de el.si mai lasa prietenii gandeste-te la tine, la voi nu la ei.

| alecs_5368 a răspuns:

Daca ti la el si el la tine nu vad dc s nu va impacati...si mai ales ca ai si ocazia asta(cu marea). mai dati-va o sansawinking si incearca s fi mai atenta cu el, sa ii oferi ceea ce isi doreste(bineinteles asta si daca meritabig grin )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te-ai gandit si cum o sa va impacati nu-i asa? da daca dupa ce vaaa impacaaaati, el la intoarcere se impaca si cu cealalta fata care si ea vrea sa se impaaaace cu el, macar o data, de doua ori acolo. tu ce faci? oooof iubirea asta. daca ar fi numai ea da...mai sunt si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact problema in care esti am suferito si eu acus 6 luni. Exact asa s-a intamplat doar diferenta care este intre mine si tine este ca eu i-am facut pe plact cu orice si sa luat si sa sarutat cu una si a ramas cu ea dupa 7 ani de relatie cu mine. Raspunsul lui nu a fost ca de aia mia facuttoate astea pentru ca n-am mers nicaieri cu el ci pentru ca vrea sa vada cum e cu alta. eu sunt insarcinata in 9 saptamani si acum dupa ce sa si insurat cu ea, dupa o luna implinita ieri m-a sunat ca divorteaza ca nu a putut sa ma uite si ca ma iubeste in continuare mai mult decat atunci cand ne-am despartit chiar daca nu am fost impreuna deoarece si-a dat seama ce a avut si a pierdut. eu acum sunt in anglia si pe el nu il intereseaza numai cum sa ajunga la mine sa fimimpreuna. eu zic ca daca ceva iti este sortit sau iti este sortit cineva iti va fi alaturi daca nu nu. pentru ca sa va bucurati inapoi de relatia voastra in timpul acesta cat veti fi numai voi doi fa-l sa se simta cum nu sa simtit niciodata inainte. nu insista mult cu scuze sau ceva de genu asta. barbatilor le plac sa vada nu sa auda.asa ca treci la treaba. cereti iertare prin comportamentul tau de acum in colo si nu prea multe cuvinte. de exemplu o seara de dragoste pe malul marii(ia-l prin surprindere chiar daca poate asta ai astepta tu de la el, sa stii ca si barbatii isi doresc ce ne dorim noi femeile) sau daca sunteti mai retrasi dupa cina fai un masaj cu uleiuri aromatice si lasativa "dusi de val", sau fai un nr de striptise dar sal legi la maini sau sa nul lasi sa te atinga, nevoia de a te atinge va fi foarte mare iar atunci cand intr-adevar va veti simti unul pe celalalt va fi super ok.incearca oricare din aceste metode ca iti spun ca iti vor iesi sau poate iti va cere chiar el sa o mai faci inca odata la cat de bine sa simtit. ascultama si fa asa. dupa 7 ani stiu ce inseamna sa vi cu ceva nou si nu uita tot timpul sa faci lucruri pe care poate nu te-ai gandit sa le faci vreodata.sa-mi dai un raspuns dupa aia sami spui cum a fost. nu imi ramane decat sati urez bafta si da tot din tine pentru a fi bine. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu ai facut bine ca nu i-ai acordat atentie. un baiat trebuie sa vada ca noi fetele ii acordam atentie. unui baiat nu ii place sa fie indepartat .sa nu fie bagat in seama. poate s-a saturat.de aceea s-a dus la alta. e ceva de mirare! daca tu nu ii acorzi atentie. ce ai vrea sa faca? normal. a ales sa fie cu alta.crezand ca ea ii va oferi atentie. dar pe tine tot nu te uita.incearca sa ii acorzi cat mai multa atentie. s-ar putea ca a doua oara sa nu mai ai sanse la elwinkingiti zic din propria experintzawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar daca te impaci inapoi cu el nici o data nu o sa mai fi ca prima oara pentru ca eu sunt in aceeasi situatie si ne-am impacat dupa 2 saptamani dar de geaba nu mai e cum era

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu il iubesti cu adevarat ar fi bine sa i spui. cine stie poate relatia voastra poate dupa mult