| angelinthedark a întrebat:

Prietenul meu nu e mereu la dispozitia mea in schimb eu da... spun asta pentru ca de cate ori imi spune sa ne vedem eu sunt prezenta, mereu disponibila pentru el la orice ora, cand vrea sa ne vedem eu mereu accept si nu mai vreau sa fie asa...de sunat el ma suna mereu de multe ori pe zi, faza e ca el ba este la nu stiu ce prieteni, ba e la lucru si nu stiu unde, vreau sa il refuz sa fiu mai indiferenta sa vada si el cum e sa nu fie toti la cheremu lui dar fara sa se indeparteze sau sa se desparta de mine, cum sa fac?

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca are serviciu si are si o gasca de prieteni logic ca trebuie sa se imparta si la tine, si la ei, si la familia lui, si la altii...
Eu cred ca ai o problema: tu nu-l iubesti si tot ii gasesti defecte...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai mare grija, indiferenta mai devreme sau mai tarziu costa.

| Anecherry a răspuns:

Eu cred ca ori vrei prea multe de la viata ori nu il intelegi pe el ca baiat; nu poti fi mereu in centrul atentiei si din cate ai spus el trebuie sa se imparta intre serviciu, prieteni si tine. mie mi se pare ca tine la tine, si nu putin. ai grija ce sfaturi asculti si ce faci, sa nu ajunga sa iti spuna ca ti s-a urat cu binele, sau poate mai rau. sper sa nu o iei personal, dar nu uita ca e baiat. te pup:*.

Răspuns utilizator avertizat
| Smarandica a răspuns:

Buna.
Are dreptate mario.Asculta-l.e baiathee hee
Pa, pa

| Sice a răspuns:

Asta inseamna sa fii barbat, si spun asta nu pentru a te ofensa pe tine sau pe femei in general.Chiar daca nu o recunoasteti, fetele au nevoie de un barbat care sa ''dicteze'' unele lucruri in viata. Fetelor le plac barbatii hotarati si care stiu ce vor. Odata ce un barbat este prea pe placul unei femei, aceasta se va sui in capul lui si la propriu si la figurat jucandu-l dupa bunul plac pe respectivul barbat.Acest fel de comportament al barbatilor desi uneori va poate ofensa este o parte din felul lor de a fi si trebuie sa va obisnuiti cu asta.Desigur sa nu uitam si de varianta in care barbatul este atat de ''porc'' si egoist incat uita ce existi si se comporta ca si cum ai fi sclava lui.In cazul asta nu te merita, insa eu cred ca tu poti cantari cum stau lucrurile. O face dintr-o ambitie egoista sau o face pentru ca asa is imprejurarile.Gandeste-te inainte sa faci o miscare gresita.

| irina_4793 a răspuns:

Sa ai viata ta personala!happyCand te suna si esti ocupata, pai ocupata ramai si asta o faci pentru ca ai si alte lucruri mai importante de facut decat persoana lui, sau nu? Si daca se indeparteaza sau se desparte de tine, inseamna ca nu te-a iubit cu adevarat.

| fluturasul a răspuns:

Incearaca sa porti o discutie cu el. Cred ca nu a intels foarte bine ca tu nu esti la cheremul lui si ca trebuie sa va tratati ca de la egal la egal. Explicai cum te simti, explica-i ca sunt momente in care ai vrea si tu sa spui" nu". Daca il refuzi asta nu inseamna ca nu il vrei. Fal sa inteleaga asta. Daca nu intelege inseamna ca nu te merita pentru ca nu te poate intelege

| mariomario a răspuns:

Parerea mea e ca nu te merita, eu mi-as dori sa fiu langa iubirea vietii mele din pacate e departe de mine. trebuie sa iti gasesti si tu motive sa nu fii disponibila pentru el iar daca vezi ca ii e totuna lasa-l ca nu te iubeste. el profita de faptul ca faci tot ce vrea el si te ia de proasta, scuzami expresia nu o lua ca pe o jignire. pa

| al3cse a răspuns:

Ii spui ca tii la el dar vrei sa ai si tu timpul tau ca esti o persoana matura si independenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei sa fii indiferenta? Ia zi, daca nu te suna cum era? Daca nu te chema sa va vedeti? Ziceai ca nu-i pasa de tine. Nu-ti place ca vrea sa va vedeti? Eu cred ca da, atunci care e problema? Niciodata n-o sa stiti ce vreti.

| CrYsS_7869 a răspuns:

Nu trebuie sa-i stai mereu la dispozitie, pentru ca el profita de asta.Nu te merita!