| SoNyA_1570 a întrebat:

Problema:
Imi place de colegul meu de banca dar e cu 2 ani mai mare decat mine(a fost plecat in strainatate nu a ramas repetent)vorbim glumim dar nu da semne sa ii placa de mine.Sa il intreb eu sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Foca a răspuns:

Pai daca iti place cu adevarat de el ia-l si vorbeste intre 4 ochi si sounei exact ce simti. Poate si el are sentimente dar nu vrea sa le arate. Ceea ce ai scris tu aici este exact caracterizare mea laughing fai o intrebare nai ce pierdewinking funditalove struck

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Fi mai tandra cu el, si daca poti intreaba-l daca te place, sau daca nu ai curajul spune-i unei fete sau unui baiat sa-l intrebe
succes

| alina_7878 a răspuns:

Pentru. inceput.chiar daca il placi sa nu faci orice lucru stupid pe care ti-l cere (altfel vei parea o ciudata), incearca sa ii spui ca il placi dar fara cuvinte, zambestei cand se uita la tine; si incearca sa pari aiurita in preajma lui; iar intr-o zi te-ai putea preface suparata sa vezi cum reactioneaza; iesiti si voi in oras cu colegii si tot felul de chestii de aste marunte prin care iti va fi mai usor sa ii arati ca il placi. succes happy

| FaraNume_6992 a răspuns:

Poi daca simti ceva pentru el fa tu primul pas!
E prea mult spus primul pas! Purtati o discutie ca intre colegi, ceva firesc. Poate vei afla ce simte si el pentru tinehappy!