| Ionut a întrebat:

Protejati animalele. Animale ucise in china. Votati, este gratuit.
http://www.ptroa.co.il/petition/results.php
Este dramatic video-ul, daca vreti sa-l vedeti trebuie sa nu fiti slabi de inger.
Scuze de categorie dar vreau cat mai multe voturi, uitati-va si voi daca nu ma credeti.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul rămâne cel mai josnic animal...

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Voi,astia de faceti atat pe voi cu protectia animalelor,luati-le acasa si ingrijiti-le. Daca numai vorbiti si vorbiti, degeaba.
Cati dintre voi ingrijiti animalele? Cati dintre voi va implicati in actiuni de voluntariat? M-ati innebunit cu ipocrizia voastra.
Si acum sa vina stupizii, fara numaaaar.

| TeoPT a răspuns:

E a 500-a postare cu video-ul ăsta, sincer.

Dacă ar filma cineva un miel la tăiere, vi s-ar mai părea așa tragic? Nu, bineînțeles că nu...

Dacă v-ar filma cineva când tăiați o vacă și le-ați da unor indieni să îl vadă, indienii ăia nu ar reacționa la fel ca și voi cu cățeii? La ei nu s-a mai pomenit de tăiat vacile, la noi nu s-a mai pomenit de jupuit câini, dar pentru chinezi e un lucru normal. Gândiți și voi puțin înainte să postați un link.

P.S Nu încurajez sub nici o formă cruzimea față de animale. Vă spun doar că exagerați în ceea ce privește acest video.

Baftă

| Narcis2007 a răspuns:

Am semnat...nu trebuia sa fi vazut filmuletu crying...

| Narcis2007 a răspuns:

Fara numaaaaaaaaar roxanaaaaaaa,nu uita ca noi nu suntem decat niste animale mai evoluate,si noi suntem niste "pradatori" dar macar sa nu ii jupoaie de vii! eu am avut un caine si mi lau omorat, gasesc anul viitor doi si ii las in curte, peste o saptamana handicapatu de vecinu vede ca nu sunt acasa ii ia si ii duce undeva ca cica nu putea sa doarma...cel mai bine puneai linkul la Hobbies & Pets ca astia de la dr si sex se gandesc doar la perpetuarea rasei umane

| theone100 a răspuns:

Ok,dar totusi animalele alea ar trebui omorate intr-un mod cat mai uman nu sa tragi pielea de pe ele de vii... watch the video si dupa aia faceti pl mare aici. Eu am un stomac de fier si nu-s prea milos dar, ganditi-va cum e sa traga cineva pielea de pe voi de vii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-mă să dau copy-paste la un răspuns mai vechi:
Nu. Nu pot. Că am mai semnat o dată.
1. Linkul ăsta a fost pus pe TPU de zeci de ori.
2. Cică fără milă, dar când sacrificăm mielul de paște nu plânge nimeni.
3. Indienii au ca zeitate vaca, nu? Noi mâncam vacă. Așa pot face și ei un filmuleț în care să ne acuze de cruzime și bla bla, deși la noi e normal acest lucru. Eh. Așa și cu câinii la chinezi.
4. Îmi pare rău că sunt uciși în modul ăsta. Asta e o moarte dureroasă, cu ce au păcătuit ei? E mai ieftin așa? Ei bine, nu se poate totul rezolva cu o injecție sau un glonț?