| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

Pur si simplu nu pot sa-l uit si stiu ca nu mai am vreo sansa la el crying
si cel mai tare ma doare indiferenta lui nu se gandeste si la sentimentele celuilalt ca o sal doara ce spune...
pe mine ma doare fiecare cuvant care mil spune sad
doar atata stie sa spuna: soarta si destinul sau asta e s-a intamplat
pentru mine nu e doar atat l-am iubit si il iubesc mult nu stiu ce pot sa fac sa il uit sau cand il vad sa nu ma doara crying
e naspha ...stau langa el si stiu ca nu va mai fi al meu nikiodata crying(
si cand imi aduc aminte de clipele petrecute cu el incep sa plang sad
A fost un vis... un vis frumos dar pana cand m-am trezitstraight face
Am incercat sa imi fac alt prieten dar nu simt nimic pentru ca inca mai tin la El sad
sau sa ies cu prietenii nici asta nu a mers pentru ca imi aduc aminte de el straight face sad

Va rog sa ma ajutati spuneti-mi ceva ce sa fac sa il uit pur si simplu sa zic ca nici nu l-am intalnit sad
poate voi sunteti imi experimentati si ati trecut prin asta
va rog mult sa ma ajutat sad dau funda si voturi folositor inteligent
si scuzati-mi greselile de ortografie sad
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Soarta si destinu ai?
A, pai daca el o da pe soarta si destin tu de ce nu ai face la fel?
E indiferent? Fi si tu! Da fii pentru tine, nu ca sa ii arati lui, fa-o ca s te detasezi de sentiemntul asta.In timp, deoarece nu poti uita un capitoldin viata ta peste noapte.
Gresim, invatam, gresim iar, alte greseli, alte suferinte, asa e in viata.
Trebuie sa stii cand sa te opresti, sa pui punct suferintei.Ca suferi PENTRU CE? pentru un baiat care nu te-a apreciat pe tine, nu a apreciat faptul ca l-ai iubit, trateaza lucrurile cu spatele si te face incontinuu sa suferi?
Ai o viata inainte, ai lucruri de realizat, nu ai voie sa te lasi cufundata in suferinta, nu ai voie sa iti distrugi inima cu amaraciune si suferinta.
Aminteste-ti toate lucrurile care te fac fericita, si nu-mi zi ca EL te face fericita, pentru ca inainte de el era altfel.Fi cum erai atunci, la comportament, fii cu viata in tinesi la gandire inainteaza nu mai pune suflet, nu mai pune incredere nu-ti mai face planuri cu primul baiat.Nu toti oamenii sunt buni, nu nu potrivim cu toti, si orice-ar fi viata merge mai departe.Nu trebuie sa te complaci in suferinta, trebuie` sa lupti cu ea!

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

N-ai alta varianta decat sa treci peste. El a fost categoric, nemailasand nicio portita.Asta e.Treci peste

| Kylexy a răspuns:

Pai in situatia asta nu ai ce sa faci trebuie sa til scoti din inima stiu ca doare poate o sa suferi pentru o saptamana 2 3 4 5 dar el o sa realizeze pe cine la iubit si cine nu candva nu te panica.
Trec si eu printr-o situatie de genul tau si te inteleg.
Daca e baiat cu capu pe umeri isi va da seama cine la iubit odata si ca te-a facut sa suferi si poate iti va cersi el iubirea dar atunci daca o sa ii dai o sansa va trebui sa pui piciorul in prag.Mult noroc

| Kylexy a răspuns:

Cristiano esti un copchil de bani gata.
Jet de aici copchil fara viitor

| cOnTexT a răspuns:

Oooo deci voi, fetele, faza cu "soarta si destinul" mi se pare atata de imatura si de cocalara, chiar e fan dealu Salam fostul tau nu?
Pai daca nu tine la tine va trebui sa treci peste, pentru ca nu te merita happy, si las-o mai usor cu suferinta asta, e doar un baiat straight face, vei gasi pe altu mai bun!
Deci eu am o dilema in viata legata de fete laughing, faceti 2 greseli patetice, de baietii care va iubesc si va respecta va bateti joc, de cocalarii care isi bat joc de voi si zic "soarta si destinul" rolling on the floor si dume idioate, de genu ala ii "iubitii" asa de muuuult oh go on as fi zis si eu ca cristianorudi7, dar eu sunt mai galant! bft.

| cristianorudi7 a răspuns:

Oauuuuuuuuuuuuuu nu mai pot de... ras. du-te ba si arunca-te de pe bloc si l-ai uitat imediat, varzele drcq

| JelLy_3370 a răspuns:

Foarte frumoase cuvintele care loe`ai spus, nu stiu ce sa spun mai facut sa lacrimez, dar te`ai gandit vreodata daca el merita asta? cate ai facut pentru el? nu stiu e foarte greu nu am trkt prin asta si nimic nu vreau sa trec, nu mai pune la suflet te cred ca`tye greu sa te gandesty al alt baiat dar gandeste-te lui dc nu`i e greu? probabil doar sa folosit de tine, imi e foarte greu sa`ty spun ceva concret incearca sa`ty trraiesty viata gandeste ca nu s termina pamantul la el mai sunt si alty si daca nu merge eu t cred stiu ca iti va fi foarte greu sa-l uity dar incearca s zambesty ca poate cum zice si el asa a fost sa fie poate nu eraty fkty unu` pentru altu`. eu sper ca te-am ajutat succes:*

| lynes a răspuns:

Stiu. fetele sufera mereu din dragostesad dar ce sa faci? baietii is cei pentru care suferim.si eu fac astasad

| narcisaisa a răspuns:

Exista o multime de baieti dragutzi.Nu mai ofta si ia-ti inima in dinti.Nu a fost sa fie, gata.

| geox_7526 a răspuns:

Trec prin ce treci si tu, dar incearca sa-l uiti nu te o bliga singura sa il iubesti si lasa-i un loc in inima ta, gasesteti p altcineva vei fi fericita si chiar daca tu nu ti la el nu conteaza lasa vremea sa treaca! vezi tot ceea ce face el pentru tine te vei indragosti sigur...viata merge inainte si sa fii fericita...:X sa-i fie rusine lu criatiano se vede ca este un om fara scrupule.pwpicbig grinbig grinDXXXX:XX:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg perfect, eu la fel acum sunt intr-o situatie identica. Iubim, suferim, incearca sa schimbi ceva in viata, incepe ceva nou, nu te lasa dusa de ginduri, fii tare, totul o sa fie bine.

| angelikaa a răspuns:

Si eu trec exact prin aceeasi situatie ca si tine. Cel mai bun remediu este sa te gandesti la cate ti-a facut si la cat de urat iti vorbeste, si chiar de nu vrei intr-o buna zi o sa ajungi sa il detesti. Daca vrei lasa-mi id-ul tau sa vorbim mai multe :*