| RAY a întrebat:

Referitor la faza cu fata /baiatul trebuie sa faca primul pas hai sa vedem in mediul online are rost ca el/ea sa faca primul pas dar le despart sute de km?

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Are rost daca ambii sunt majori cu posibilitate de relocare.
Daca au 14 ani...nu.
La fel nu daca nu se pot misca din varii motive din orasul/tara in care se afla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

tot mai des am văzut întrebări legate de asta pe aici. da ce e așa greu? dacă simți să spui ceva, o faci, nu stai să vezi cine zice primul, asta nu are nicio relevanță.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu prea as fi de acord cu relatiie la distanta dar cum zice colega mea, daca sunt ambii niste persoane interesant si destul de mature incat sa ajunga la un punct comun cum ar fi sa se mute impreuna, why not? Totusi si-au consolidat cu efort relatia! Bravo lor! O dovada de iubire!

| OmniSpirit a răspuns:

In iubire nu exista frontiere.
Iar daca internetul este o cale de inceput iar apoi se intalnesc si relationeaza si in viata reala este totul ok.
Personal am facut acest pas si continuam sa traim impreuna.
Am trecut granita si acum suntem impreuna de mai bine de 3 ani.
Si amandoi am facut legendarul " primul pas". Trebuie seriozitate din partea amandurora.

Actioneaza in armonie cu inima ta, este destul de simplu.

| LauraHM a răspuns:

Da...cunosc persoane care s-au cunoscut pe net si au ajuns sa fie impreuna(3 cazuri stiu eu). Dupa ceva timp s-au intalnit iar apoi fetele au ajuns sa se mute la partenerii lor. Tot timpul are rost sa incercam... Distanta nu e deloc o piedica.