| ovidiu_2937 a întrebat:

Relatie de 1 an jumate
salut sunt cu o fata de 1 an si 4 luni eu 20 d ani ea 18. e adevarat ca e foarte timida fata (inca nu am facut dragoste ), c ma deranjeaza e ca da prea mare importanta colegilor ei si celor din jur, imi zice ca ma iubeste dar eu nu mai simt asta, e un tip d la ea din clasa care o place si tot se da la ea etc... si i am cerut sa nu mai vb cu el sa l ignore sa nu i mai dea importanta dar ea mi a spus ca nu poate de ex am fost la un chef cu ea si au fost multe faze : i am zis sa dansam d vreo 3-4 ori a zis ca nu vrea nu are chef, dupa se duce si danseaza cu colegii tot mergea la baie cu cate o colega cred ca a mers d vreo 10 ori toata noaptea cand se striga cine e nascut in ian, feb etc s a dus cu 3 colege d ale ei care erau nascute in august ca ea. si cand a ventit luna martie (cand e ziua mea ) nici nu s a uitat la mine dupa la plecare m am dus la masina sa o incalzesc si vedeam prin geam cum tragea tipu ala care o place de ea. si nu mi a zis nimic ea care mi spunea mereu orice dupa aia nu vroia sa vina la mine acasa pe motiv ca i e frica sa mearga cu masina noaptea doar am mers d atatea ori ca ea vroia sa mergem sa dormim la un coleg d al ei dupa am ajuns acasa ne sarutam etc si mi zice ca nu mai e la fel si eu i am zis ca am observat etc am discutat si o suna tipul ala care o place (la 4 dimineata ) si ea incerca sa i dea explicatii ca nu a avut unde sa mearga de a venit la mine (cum poti sa raspunzi tipului la 4 dimineata daca ma iubesti si stii ca ma doare orice leg de a ei cu tipul ala ) voi ce parere aveti? i am zis ca vreau sa ne despartim si a zis ca nu ca ma iubeste dupa am stabilit sa luam o pauza dar nu pot sa zic ca e pauza, vb in fiecare zi etc voi ce parere aveti? sunt sigur ca o iubesc credeti ca are rost sa continui relatia sau sa renunt? mersi anticipat ca mi ati citit topicul

13 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cred ca ea e cam derutata,nu prea stie ce vrea. A fost cuminte pana acum, si acum baietii o "observa". Neaparat o discutie serioasa cu ea, pentru ca o poti pierde.Nu esti tu de vina,nici ea. Sunt multe tentatii in jurul ei! Spune-i ce vrei de la ea, pe viitor, fii convingator!

| IloveME a răspuns:

Complicat!
iti arata ca nu-i prea pasa d tine, dar nu vrea sa va despartziti p motiv ca t iubeste! cam aiurea zic eu! d obicei cand iubim face tot posibilul ca persoana d langa noi sa s simta bine.
ai facut bine ca ai decis sa luatzi o pauza! poate asa ii mai vn mintea la cap! vb cu ea sp si ei tot c d deranjeaza! j dupa fa ca aceasta pauza sa fie adevarata.lasa sa t caute doar ea, nu.i da atata importanta ca d obicei! daca t iubeste vei vedea ca t va cauta si iti va sp ca vrea sa fiti da inainte! daca nu nu are rost sa tragi d ea! fete mai sunt si banuiesc ca nu vrei sa maine sa afli ca ai fost luat d "prost"!

| Aηηy a răspuns:

E clar ca tipul ala e indragostit de ea la fel ca tine si vrea sa o castige. Tu chiar o iubesti, dar ei se pare ca a inceput sa ii placa de colegul ei, altfel nu ii raspundea la 4 dimineata. Se pare ca nu vrea sa renunte la relatia cu tine. Ar trebui sa luati o pauza pentru o saptamana, 2 iar daca vezi ca ea o sa fie distanta si nu o sa-ti mai accepte sarutarile si cuvintele dulci inseamna ca nu mai vrea sa continuati dar ii e rusine sa iti spuna. Lasa-i o pauza sa se gandeasca mai bine ce va face cu, colegul ei si ce va face cu sentimentele tale. Inca nu renunta la ea pentru ca iti faci mai mult rau si asa il lasi pe colegul ei sa o castige, cat despre dragoste, o sa faceti cand ea o sa fie pregatita, nu trebuie sa o fortezi chiar daca e majora.
Parerea meawinking.

| Sperman a răspuns:

Ce te impiedica sa-i dai o mama de bataie tipului ca sa-si bage mintile in cap si sa nu uite ca tu esti iubitul ei.
Iar cat despre fata, intreab-o sa-ti spuna ce vrea de la tine, ce are de gand sa faca fiindca tu nu ai nevoie de-o c*rva alaturi de tine.

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu ar trebui sa luati o pauza(o contrazic pe @Anny), tinand cont ca ea il place(intr-o oarecare masura) pe acel tip, nu ar trebui sa luati pauza pentru ca asa i-ai lasa "teren liber" celuilalt.Desi ea daca te-ar iubi in adevaratul sens al cuvantului,nu i-ar acorda atata atentie lui, iar tie "resturi".Ce poti face tu e sa nu o presezi cu intrebari ca la interogatoriu, ci sa vorbesti deschis cu ea despre ce veti face in viitorul apropiat.Ar trebui sa fi mai sarmant cu ea(ca si cum ar trebui sa o cuceresti din nou), sa-i arati ca tu esti cel de care se indragostise(si deci cel care merita).Asa ca pune-te pe treaba si sa vi cu vesti bune.Salut.

| Phutui a răspuns:

Daca nu i-ai aplicat cateva educative de la inceput, nah, acu sufera!

| 4ever_5725 a răspuns:

Sincer din toate chestiile astea am inteles un singur lucru ea iubeste 2 odata si nu vrea sa te lase nici pe tine nici pe ala nu vrea sal piarda eu zic sa o lasi acum cand nu e prea tarziu.acum alegerea e de partea ta

| Esperança a răspuns:

Sigur il place si ea pe tip si cel mai bine e sa aveti o discutie serioasa despre asta.adica ori e alba ori e neagra.

| necu91 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te desparti de ea. si eu sunt patit tot la fel. si am ajuns sa sufar foarte mult. mai bine te desparti tu de ea pentru ca te va durea mult mai mult daca se va desparti ea de tine. si crede-ma ca o va face odata si odata. treci peste ca sunt destule fete si pentru tine. succes

| Dumnezeu_5734 a răspuns:

Ia un cuţit şi tai-o pe faţă. Branduieşte-o şi toată lumea va ştii că este a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai incredere in ea si simti ca si ea te iubeste are sens sa continui cu ea. Ea poate sa faca as sa te faca gelos sau sa iti atraga mai mult atentia. Vorbeste cu ea, nu ii poti spune sa il ignore pe baiatul ala, dar macar sa aiba cu el o relatie de amicitie si nimic mai mult, daca intr-adevar te vrea. Explica-i si ei tot ce ne-ai spus noua, povesteste-i ce vezi. Uneori te poti insela si interpretezi lucrurile intr-un mod neadecvat. Comunicarea e singura solutie :*

| ovidiu_2937 explică:

Mersi mult pentru raspunsuri au fost foarte folositoare, am vorbit cu ea despre cum ma simt si ce ma deranjeaza dar nici ea nu stie ce vrea

| ovidiu_2937 explică:

Adevarul e ca s a schimbat foarte mult in bine de cand suntem impreuna si din pct d vedere fizic si psihic adica e mai sociabila vrea sa se distreze vrea sa multumeasca pe toata lumea om vedea ce om face