| hujibijuk a întrebat:

S-a despartit de mine pentru ca i-a cam trecut iubirea deoarece nu am facut sex cu el, eu fiind virgina am considerat ca 6 luni de relatie e putin ca sa il cunosc si sa am incredere in el.Stiu ca m-a iubit a facut multe pentru mine.dar faptul ca nu i-am dat acel ceva care si-l dorea a decis ca nu mai poate sa fie in relatia asta.l-am iubit enorm,inca il iubesc,nu stiu ce sa mai fac,nu stiu cum voi trece peste, sunt distrusa.

Răspuns Câştigător
| milkaCappuccinca a răspuns:

Cred ca multe domnisoare care fac aceeasi alegere ca tine sufera si se intreaba ce ar fi fost daca faceau lucrul acela si asta doar ca sa il tina alaturi. Inteleg ca e dureros ca dupa atita timp cit ati fost impreuna acum sa va tina legati doar o amintire, nimic mai mult. dar, nu trebuie sa disperi! Stii, chiar daca unii zic ca nu este adevarat ca timpul vindeca tot. e gresit, pentru ca odata cu trecerea lui iti dai seama ca tu meriti lucruri mai bune si persoane care vor fi in stare sa astepte pina vei fi pregatita sa faci un anumit lucru. Nu trebuie sa te grabesti doar pentru a face pe placul cuiva, fa lucrurile in ritmul tau, nu uita ca valorezi mult ca om si ca trebuie sa ramii ferma in ceea ce decizi. Uneori ceea ce e facut de dragul altora sau in graba poate ajunge sa devina un regret. Citisem odata pe un site de socializare ca intr-o zi va aparea acel cineva care-ti va demonstra de ce nu au mers celelalte relatii. Deci, gindeste limpede, nu ii arata lui ca esti distrusa ..demonstreaza-i ca tu ai facut cel mai bun lucru! La altele va gasit ceea ce nu a gasit la tine, sex. dar celelalte nu il vor intimpina cu iubire si respect.iar la un moment dat el va simti aceasta! Ai grija de tine :* :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru milkaCappuccinca):

Timpul nu vindeca nimic, schimbarea gandirii si a modului de a face lucrurile o face, previne refacerea prostiilor din nou ( la ea ar fi sa numai aleaga un cocalar care sta numai pentru sex)

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu chiar crezi ca te a iubit? cum naiba sa te iubesca si sa te lase ca nu vrei sa faci sex. Atat vroia de la tine sa stii

| sofisis a răspuns:

Nu ai cum sa crezi prostia asta. Spune-mi ca nu o crezi. E o metoda de santaj.Atata tot. Spera ca te vei speria de despartirea asta si ii vei ceda. Daca te-ar fi iubit, ar fi stat cu tine fara sa te preseze. Sunt cupluri care se formeaza pe la 14-15 ani si ajung la intimitate abia pe la 17-18 ani. Aia saracii ce sa mai spuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i fie de bine. Eu sunt baiat si iti pot spune ca nu iti dispar sentimentele pentru o fata doar pentru ca ea nu e pregatita sa-si inceapa viata sexuala. Daca a fugit dupa 6 luni inseamna ca nu te-a iubit destul de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Blamely a răspuns:

Dacă te-a lăsat din motive ca asta nu te iubește. E evident că vroia doar sex și atât.

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Nu el iti comanda ce sa faci. Din moment ce a avut asa pretentii de care a tinut cu dintii, merita pedepsit!
Nu il mai baga in seama si bate-ti joc de el cand ai ocazia, asa cum el si-a batut joc de sentimentele tale. Data viitoare, sa nu te ma iatasezi chiar asa mult de iubitul tau. Stai cu picioarele pe pamant si mai degraba foloseste-te tu de el decat invers, pentru ca in orice relatie, unul conduce, iar celalalt e condus. Nu cred ca vrei sa fi cel din urma dintre acestia doi, nu?
Asa ca arata-i indiferenta sau batjocura cat poti. Ai grija pe cine alegi dupa, si nu renunta la ''perioada de testare''. Faci ce vrei si ce simti, nu te comanda nimeni!

| RedDeath a răspuns:

Am vazut si celelalte intrebari ale tale. Ce sa faci? Sa cauti alt baiat, care va fi probabil tot ca acesta. Ti-am scris in celelalte comentarii ale mele ce sa faci un baiat ca sa n ute paraseasca. E singura noastra arma a fetelor si stim foarte bine cum sa exploatam slabiciunile baietilor devil
De acum inainte, sper ca, dupa ce citesti raspunsurile, sa fi tu in stare sa conduci relatia, sa te impui tu.

| VerdeLila a răspuns:

Persoanele care pleaca de langa tine inseamna ca nu au sentimente adevarate fata de tine, fie ei prieteni, iubit.
Cand o sa-ti mai treaca supararea si suferinta, vei vedea si tu lucrul asta.

| BornToBeLoved a răspuns:

Nu te iubeste! Trust
Me! Daca te respecta macar un pic, nu se despartea
De
Tine! E un nesimtit! Incearca sa l uiti! Nu i face pe plac o sa iti para rau!
Te pup

| Adiii23 a răspuns:

Nu mai fi suparata, nu ai pentru ce. Baiatul ala daca te iubea nu iti cerea asta. Mai bine cauta alta persoana care sa te iubeasca adevarat pentru ca un baiat care te iubeste nu are de gand sa faca sex cu tine pana tu nu vrei.

| SaraDundee a răspuns:

Daca te iubea, te astepta si pana in ziua nuntii. Pierderea lui, avantajul tau.

| Oana1997 a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat nu se mai despartea de tine doar pentru atat!
Incearca sa il uiti, asa a fost sa fie! Nu mai fi suparata, nu merita pentru un nesimtit!
Sper sa treci peste si sa incerci sa fi mereu fericita!

| Oana1997 a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat nu se mai despartea de tine doar pentru atat!
Incearca sa il uiti, asa a fost sa fie! Nu mai fi suparata, nu merita pentru un nesimtit!
Sper sa treci peste si sa incerci sa fi mereu fericita! happy