| YourGirl93 a întrebat:

S-a rupt prezervativul, dar am luat pastila de a 2-a zi. Dupa mi-a si venit, mai devreme decat trebuia e drept, ceea ce ma linisteste putin. Dar totusi e posibil sa fi ramas insarcinata pentru ca atunci eram in perioada cea mai fertila si ciclul sa-mi fi venit pentru ca trebuia sa vina mai devreme? Sau e de la pastila chestia asta? Nu stiu ma gandesc ca poate daca am ramas sa nu-mi vina luna viitoare...Cat mai multe pareri va rog.

4 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Dupa 21 de zile de la contactul sexual fa`ti un test de sarcina si o sa fi sigura daca esti sau nu insarcinata.Atata timp cat ti-a venit menstra nu cred ca esti gravida.Si ce daca a venit mai devreme, nu vine mereu regulat.

| paynehunter a răspuns:

Nu e asa usor sa ramai insarcinata, gandeste-te ca unele familii se chinuie ani in sir sa faca un amarat de copil si nu reusesc, dar cel mai bine ar fi sa te duci si la doctor, sa iti explice mai bine(puteam sa iti zic mai multe daca specificai varsta)

| NCL a răspuns:

Stai linistita. daca ai luat pastila de a 2zi. nu esti gravidutahappy si menstruatia a venit ok asa trebuie ca sa elimini ce ai in tinetongue stai linistita:*

| AlexandraPunct a răspuns:

Nu stai linistita cand o sa ai un copil sau o sa faci mai bine zis faci cateva ture cu iubitul sau sotul tau si daca ti-a venit linisteste-te ca nu ramai gravida