| anonim_4396 a întrebat:

S4LuT TpU credeti ca daca am un tic la ochii o sa am vreodata o prietena(mai ales ca sunt si timid)? Adica ma va place vreo una?

7 răspunsuri:
| Sburatorul a răspuns:

Mosule, de cate ori vrei sa mai postezi aceeasi intrebare?
Normal ca o sa ai, si atunci cand o sa te indragostesti o sa vezi ca o sa incepi sa te lupti cu timiditatea asta, o sa incerci sa evadezi din lanturile ei si o sa iti fie mult mai bine atunci.
Cu totii avem diverse defecte, nu mai fii asa rau cu tine in legatura cu ticul la ochi.
Succes

| Nolkyz a răspuns:

Despre ce tic e vorba? E vorba de ticul de a te uita unde nu trebuie? laughing

| raduraduu a răspuns:

Da normal. Dar totusi incearca sa nu mai fii timid.happy

| alinutzu_6299 a răspuns:

Ai ticu ala sa clipesti non stop....frate scuze ca iti zic dar trebuie sa cautiii mult si bine...mai bine incearca sa te abti si incet incet iti trece crede-ma stiu ce zic

| BLeur a răspuns:

Da, sigur. Pentru toţi în lumea asta există o persoană specială, care te va place exact aşa cum eşti. Nu contează că eşti timid, poate cineva în lumea asta este la fel ca tine şi vă potriviţiwinking.

Multă baftă!

| adriang95 a răspuns:

Prietene, eu am strabism de cand ma stiu... Desi mi-am corectat problema in mare parte, asta mi-a creat o problema psihologica(da, si eu sunt timid, dar incerc sa scap de asta indeajuns cat sa nu ma balbai in fata unei fete)... Primul pas este sa te faci remarcat, sa fii unic. Nu incerca sa copii pe cineva! Descopera-ti talentul (incearca sa canti, sa scrii poezii, proza), mergi la diferite activitati (poze, voluntariat, etc) sau mergi la olimpiade, concursuri, etc.
Acum legat de timiditatea in prezenta unei fete: vorbeste degajat... intreab-o pe ea ce prefera, controleaza discutia, FA MEREU PRIMUL PAS! Nu vorbi pe messenger, ci fata in fata. Nimeni nu se pricepe la asta din prima...
Hai sa iti dau un exemplu (pe mine) Dupa un refuz din partea unei colege, nu m-am demoralizat. Am mers mai departe si mi-am schimbat prioritatile. Acum particip la olimpiada nationala la informatica si pur si simplu nu imi mai pasa de ce zic altii. Vineri am stat de vorba cu o fata cu un an mai mica (,) care m-a vazut ca invat la info si am vorbit mai degajat decat as fi crezut (ma rog... din cauza profei nu am apucat sa o intreb nici cum o cheama, daramite sa ii mai cer si numarul. Dar e si maine o zi in care o pot gasi prin liceu pentru a o invita undeva in oras...
Uite, citeste poezia mea si raspunde-mi unde mai vrei sa te lamuresc (de la timid la timid) http://luminaochilorinchisi.wordpress.com/2012/03/21/ce-inseamna-sa-poti/

| katahd01 a răspuns:

Toti ne gasim perechea nu te speria o sa vina si la tine candva si atunci o sa iti doresti sa nu fi venit. Nu o lua in nume de rau nu e dragoste asa de frumoasa pe cat crezi e foarte greu cand iubesti