| anonim_4396 a întrebat:

Sa ai un vis umed este pacat?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e pacat ca nu poti sa il transformi in realitate

| mihai69 a răspuns:

Da, e păcat că nu a fost real!

| neutrino a răspuns:

Nu stiam ca exista vise umede si vise uscate. Daca exista, inseamna ca nu-i pacat.

| wolder a răspuns:

In religia cu care te-ai nascut spune ca esti pacatos din nastere pe baza unei legende, cum poate fi un om pacatos care abia s-a nascut?

mai bine devi un om liber si nu te lasi pacalit! Da-ti singur seama ce este pacat si ce nu! Nu mai asculta o carte plina cu povesti.

Pacat este sa omori pe cineva care merita dreptul la viata, pacat este sa avortezi ca omori un om care urmeaza sa se nasca si-si merita viata, pacat este sa furi ca nu este lucrul tau muncit, ci al altcuiva.

Sexul nu este un pacat, este o dorinta fizica si daca e facut cu o persoana care o iubesti si care te respecta, nu e pacat.

ajung la intrebarea ta: nu e pacat sa ai un vis erotic. E dorinta corpului tau de un lucru sexual, asa am fost facuti, e natural, normal si e bine. Asa trebuie sa fim pentru perpetuarea speciei

| Mussette a răspuns:

Pacat este sa nu se indeplineasca!batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, vei ajunge in iad. Priveste jumatatea plina a paharului: ai liber la masturbare!

| AndyLavy a răspuns:

Da. cel mai mare, nu mai ajungi in Rai..iti dai seama..deja ti.ai pierdut sensul vietii laughing)

| Aiwendil a răspuns:

Nu.Daca e sa te iei dupa tot ce zic ceilati, o sa ajungi sa nu mai faci nimic.Nici sa respiri.
Omul e creat din trup si suflet.Trupul nu e un pacat. Daca trupul ar fi fost un pacat atunci nu s-ar mai fi creat.

| bbu2eugen a răspuns:

Nu

| sofstatics a răspuns:

.
god, ce legătura are păcatul...
nu faci nici-un păcat.
acum şi dacă vei cădea e mare păcat, Dumnezeu iartă, doar că acum nu are ce.
stai măi liniştit/ă, ai fost fericit în vis, măcar.
baftă.

| Winchester308 a răspuns:

Da,te-au violat dracii in somn.

| anonim_4396 explică (pentru Winchester308):

rolling on the floor)))))))

| AndyLavy a răspuns (pentru Winchester308):

Buna asta laughing)

| Lamborghiniasx a răspuns:

Asta nu stiu!

| Luckan110 a răspuns:

Este pacat, atata timp cat nu donezi ceva lu' popa, este foarte pacat!winking

| DoctorHurtHeart a răspuns:

Eu nu cred in Dumnezeu dar nu cred ca este pacat pentru ca nu tu ai ales sa visezi acele lucuri (destul de awesome, cred eu...) asa ca nu iti face griji