| anonim_4396 a întrebat:

Sa-l accept sau nu?
sunt cu un baiat in clasa care ma priveste tot timpul insisten, ma scaneaza din cap pana in picioare, ma apara ce-i drept in unele momente cand sunt in conflict cu ceilalti, doreste sa se implice in aceleasi activitati in care ma implic si eu, si toate lucrurile astea mi-au dat de inteles ca ma place...
insa intrebarea mea este sa-l accept sau nu in condiitiile in care:
-mi se pare ok, simpatic insa nu-mi place chiar atat de tare de el
-unele fete il gasesc chiar atragator, mai tot timpul sarindla gatul lui sarutandu-l pe obraz
-dar cu toate astea eu stiu ca el tot pe mine ma place >:", cum am spus mai sus imi da mai multe motive sa cred asta, ne mai mentionand si despre convorbirile noastre de pe messenger, in care el se dadea o alta persoana
-aaa si poate ca atata timp cat eu cred ca el ma place pe mine n-ar trebui sa-i accept toate aceste gesturi ale lui cu acele fete. dar in fond si la urma urmei este si el baiat.
deci concluzia este
1 sa-l accept sau nu?
si pe parcurs mi-a mai venit o intrebare in minte
2 oare chiar m-o placea thinking
astept sugestiile voastre happy camelia

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna dimineata, parerea mea este sa-i dai o sansa, intra in vorba cu el si vezi ce spune, ca se lasa sarutat de alte fete, nu are nimic poate vrea sa te faca geloasasi acest lucru trebuie sa te bucure intr-un fel ca intr-adevar este placut de mai multe fete, dar tu trebuie sa fii mandra ca tu esti singura care o place cu adevarat, daca asa este cum ne spui tu! Ia si vb cu el si vezi ce vrea de fapt, te poti convinge si singura de acest lucru.Bafta si mult noroc iti doresc.

3 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Eu sunt sigura ca te place si apoi, instinctul unei fete, oricat de tanara ar fi, nu insala. Asadar, pentru ca am rezolvat ecuatia asta sa trecem la urmatoarea: in ce clasa esti tu? Daca esti micuta...nu te sfatuiesc sa incepi nici-o relatie, o sa suferi in urma ei, de obicei, 90% dintre relatiile astea au un sfarsit pe care nu ti-l doresti. Daca esti mai mare un picut, gen liceu...la fel te sfatuiesc sa invetihee hee) acorda-i o sansa...

| nicky a răspuns:

E posibil sa te placa din ce spui tu iar in legatura cu celelalte fete nu e nimic rau ca-l saruta, doar e liber deocamdata, nu? Tu singura poti hotari daca vrei sa fi cu el sau nu dar ai grija sa nu suferi.

| adrian_6031 a răspuns:

Daca doar iti da de inteles inseamna ca este timid dar nu si prost pentru ca vezi te-a facut sa iti dai seama.probabil ii este frica de un refuz asa ca pune-l la incercare dai si tu de inteles joacate putin cu el ar putea fi chiar distractiv si cine stie poate chiar iubirea vietii tale