| MariaStancu a întrebat:

Sa te masturbezi inseamna sa te dezvirginizezi? Intreb asta fiindca am vazut multe intrebari pe TPU de genu daca te masturbezi este rau, iar eu niciodata nu am inteles la ce se refera cu "masturbarea"

Răspuns Câştigător
| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a răspuns:

Buna.pai la baieti e nimica toata.la fete e mai diferit.La fete exista 2 tipuri de masturbare : vaginala si clitoridiana.
Masturbarea vaginala inseamna sa iti bagi tot felul de obiecte in vagin, chiar si degetul pentru a ajunge la placere, ..si te dezvirginezi..insa la masturbare clitoridiana nu te dezviginezi.doar freci clitorisul. funda?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Asa este te poti masturba si fara sa te dezvirgin cum zici. Poti face asta masind si alte zone de ex sinii sau mai stiu eu pe unde te excite tu si uite asa dai si dai pina simti ceva o placer mai intense adica pina te faci fleasca cum zic unia. Poti ajunge sa termini sau doar sa fii excitata si te multumesti doar cu atat. Daca simti nevoia sa bagi si ceva inauntru atunci poti dar nu ceva gros pentru ca se intimpla ce tu spuneai dez.Si pina la urma ce conteaza ca esti virgina sau nu? Crezi ca un barbat se uita la asa ceva? Si apoi nu mai sintem in feudalism sau mai stiu eu pe vremea lu strabunica cind de nu erai fata mare nu te lua ala de nevasta.Sinteti tinerii fratilor ce aveti? Sinteti mai rau ca bunicii vostri pe bune.

Răspuns utilizator avertizat
| VampireBlood a răspuns:

A te mensturba inseamna a te excita.
Nu are nici o legatura cu dezvirignarea.

| MariaStancu explică:

Eu nu am zis ca as avea eu o problema de genu asta. doar ca nu stiu ce inseamnawinking

| lauron a răspuns:

Cand te masturbezi nu inseamna ca te dezvirginezi! Te dezvirginezi atunci cand ti se rupe ata! Unii se masturbeaza doar ca au fost parasiti sau ca asa le vine lor!winking