| laryssa93 a întrebat:

Sa va spun : imi curge din vagin un lichid albui dar fara miros (de cand mi-a venit ciclul adica de vreo 6 ani )acum am 16 ani...nu am avut curajul sa intreb pe cineva ce e asta!

cine imi poate explica ce e lichidul ala! si e ceva grav? please help!

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal, e lichidul care mentine umezeala vaginului fiecarei femei. NU e nimic ingrijorator.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

E secretia vaginala, care vine cam pe la 12 ani, inseamna ca esti in etapa inainte de ati veni ciclu si vine si dupa ce a venit.Cum sunt absorbantele si tampoanele pentru ciclu asa sunt protejslipurile pentru secretia vaginala, sunt la fel ca absobantele numai ca nu au aripioare sunt foarte bune, te simti foarte bine cu ele.Nu e ceva grav, dar ar fi daca e maron si inseamna ca ai infectie si ca trebuie sa mergi la ginecolog.

| i.love.me a răspuns:

Fiecare fata are o secretie vaginala mai mult sau mai putin abundenta...depinde de fiecare.nu te speria.happy

| Tessy a răspuns:

E ceva normal. E secretia vaginala pe care o are orice femeie.winking

| Kitty a răspuns:

Este ceva normal, asa se intampla oricarei fetehappy, deci, nu e ceva care sa te ingrijoreze

| mihaelanikol a răspuns:

Sa te ingrijoreze doar cand are un miros urat si ai mancarimi. sa te duci urgent la doctor sa nu ai candida sau altceva...asta e ceva normal.

| laryssa93 explică:

Dar e normal sa imi curga in fiecare zi?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta secretie albicioasa se numeste: candida ...este o ciuperca ...si nu e nimic de speriat dar cred totusi ca ar trebuie sa consulti medicul ginecolog...si cred ca ar trebui sa stai de vorba cu parintii tai pentru ca nu e nimic grav si nici rusinos...asa ca stai linistita... dar ma repet totusi ar trebui sa mergi la doctorul ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal, nu te speria degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o curatare a organismului:* daca este alb-tulbure si nu miroase ingrozior si este laptoasa. iar cand se usuca pe lenjerie este de culoare galbuie nai de ce sa iti faci griji. mi-e mi-a aparut pana sa imi vina menstruatia si apoi a inceput sa-mi curga mereu in lunile cand trebuia sa-mi vina menstruatia:*deci nu trebuie sa te ingrijorezi este doar o curatare a organismului inainte de a incepe curatenia generala in acesta(venirea menstruatiei). si tias recomanda sa iti pui inste mini tamponele pe kilot nici nu se observa sunt mici si nu se mai murdareste lenjeria :* o sa ma interesez cum se numesc ca nu mai tin minte. oricum este o cutie asa lunga si roza sau verde mi se pare :8 te pup ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc la fel si am 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal ca si in timpul contactului sexual sa curga abundent? este cam jenant fata de baiat. si am patit-o de vreo 2-3 ori si ii km enervant. help pls.mersy :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fata te *** si iti revi tongue happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap este normal curge la totate femeile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si culcate ca dimineata esti moarta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o prietena care ii curge si ii si miroase. Cateodata doarme cu sorusa mai mica si ii da pantaloni jos si o mai sterge noapte pentru ca miroase foarte tare.

| ellenutzza a răspuns:

Stai linistita nu e nimic ingrijorator in asta... orice femeie are acea secretie vaginala... eoh daca imi aduc bine aminte am avut-o inca de la 12 ani sau 11. so, stai calma :*big grin

| deea9 a răspuns:

Buna am 12 ani si mie imi curge acest lichid alb de vreo 2 saptamani dar am auzit ca daca iti curge acest lichid insemna cati vine ciclul...adevarat? va rog ziceti-mi!