| Macho a întrebat:

Sa va spun si problema mea.
Acum 2 ani circa am intalnit o fata, de care m-am indragostit la prima vedere. (scurtez.ca povestea e lunga) am stat cu ea 8 luni de zile, Eu eram virgin, ea zicea la fel (acum am dubii ca nu era virgina. in fine ) Am facut-o prima data cu ea, iar din acel moment a devenit totul pentru mine. Dupa o luna circa, ei i s-a pus pata pe un ucrainean si m-a lasat. Am avut o perioada in care am suferit foarte mult, am incercat sa o uit. dar nu reuseam. Din acel moment am stat cu o groaza de fete, dar nici una nu imi intra la suflet, si tineti cont a trecut mai bine de un an jumate. Multe fete acum sufera din cauza mea, pentru ca mie imi plac initial, dar nu reusesc sa pun suflet, si le las. Nu reusesc sa ajung la o relatie de macar 3 saptamani. Lucrul asta devine ingrijorator, pentru ca in oras mi s-a facut un renume nu chiar frumos, de baiat care ia totul peste picior s. a.
Pe fosta mea am uitat-o, zic eu. cu toate ca uneori imi mai vin imagini cu ea in minte, ma intreb cand ma voi indragosti iarasi. si voi putea sa iubesc din nou. A iesit lung oricum, chiar daca am sintetizat la maxim, cine are timp sa citeasca si sa imi zica doua vorbe ii multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Eee si mai zicem ca nu sunt baietii sensibil. Uite dom'le ca sunt! Incep prin a-mi expune nelamurirea in ceea ce priveste indoiala ta ca fata nu era virgina. Ce te face sa crezi asta?
In al doilea rand, cred ca pentru fiecare dintre noi, prima relatie, este una speciala. Ne-o dorim pentru toata viata, si n-am vrea sa se termine vreodata. dar majoritatea lucrurilor, dupa cum bine stim, au in sfarsit. iar tipul acesta de relatie, sfarseste si mai repede decat ar trebui atunci cand cuplul este unul tanar. Si ma refer la faptul ca in ziua de azi, copiii au relatii de la 14, 15 ani. pai cum sa dureze o relatie intr-atat de mult?
Tu spui ca ai uitat-o, nu ai uitat-o in totalitate, dovada faptul ca iti bati joc de fete si nu esti in stare sa ai o relatie serioasa cu niciuna dintre ele. O sa o uiti, cu timpul, cand va aparea acea fata potrivita pentru tine. A, si daca vreodata printr-o minune, se intoarce la tine, calc-o pe cap de nenorocita, am ceva cu femeile care inseala happy Ai grija de tine

24 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Parca e citat din Dragoste in vremea holerei... Parerea mea ca nu ai gasit o fata care sa nu se indragosteasca prea repede de tine si care sa nu fie dispusa pentru viata intima. Opinia mea sa nu ai grija, nu accepta sa fii cu o fata cu care esti sigur ca nu va fi ceva de durata. Suferintele facute altora se razbuna.

| Linda a răspuns:

Parca e citat din Dragoste in vremea holerei. Parerea mea ca nu ai gasit o fata care sa nu se indragosteasca prea repede de tine si care sa nu fie dispusa pentru viata intima. Opinia mea sa ai grija, nu accepta sa fii cu o fata cu care esti sigur ca nu va fi ceva de durata. Suferintele facute altora se razbuna.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Te inteleg, e foarte greu sa uiti pe cineva, dar macar incearca sa gasesti persoana potrivita, incearca sai acorzi atentie, chiar daca nu a ajuns la sufletul tau poate ajunge.Iesiti mai des in oras, la cinema sau concerte.Acum ca vin sarbatorile va fi mai usor poate, vei sta inconjurat de cei pe care ii iubeti cu adevarat, familia, familia care o sa fie mereu cu tine.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Si mai am ceva, cautati o buna prietena mai intai, ajungeti sa deveniti foarte apropiati si chiar va indragostiti unul de altul, nu cauta dragostea, atunci cand te vei astepta cel mai putin vei da peste ea.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

A fost PRIMA'' e normal sa nu o uiti ...pai si nu mai sunt sanse sa fi cu ea? adica...

| lumylumy a răspuns:

Buna, cum sa incep ca nu stiu... dar incerc! pai faza ca nu ia curs sange imediat poate sa fie adevarata ca mie mi_sa intamplat la fel, a 2 zi, deci poti sa crezi si varianta asta.si nu inteleg de ce tea lasat mai ales ca u ai fost primul? eu nu la_si lasa pe x pentru nimic in lume, nu pot sa o inteleg, pe tine te inteleg pentru ca mia povestit prietenul meu cum sta treaba cand o fata este virgina, adica ati intra imediat la suflet si nu prea o mai poti scoate de acolo! dupa cte ai spus tot te mai gandesti la ia, logic, eu zic sa stai de vorba cu ia si sa_ti dea raspunsurile pe care u le kuti, nu stiu daca poate fi vorba de o impacare pentru ca nu cred ca ai trece peste ce te_a facut... dar vezi si u, si tak nu rezolvi nimic incearca sa o stergidefinitiv din inima si kpul tau si mergi mai departe ca nu ai ce face! dar faza ca a 2 zi ia curs sane este adevarata pentru ca asa am patit si eu! pop si poate ne mai intalnim aici!

| lumylumy a răspuns:

Poi dragul meu kuta o fata care sa_ti placa nu te mai arunk si u cu toate, kuta 1 care crezi ca te merita! pooop, daca gaseti sa_mi spui si mie!

| Macho explică:

@Paris- Ea tinea mult la virginitatea ei.asa parea.am tras de ea 7 luni pana sa o facem.era genul de fata pentru care sotul ei trebuie sa fie primul barbat din viata ei. Deo-data a zis ca vrea sa o facem. a venit acasa la mine. Nu i-a curs sange. imi zicea dupa in mesaje ca i-a curs putin dupa. Am inteles ca Himenul poate fi elastic. dar nu stiu, ce ma face sa cred ca nu era virgina. Toti stim ca atunci cand o fata o face prima data cu un baiat, pentru ea acel baiat e totul. dar nu dupa putin timp sa puna capat relatiei. Ceea ce m-a ranit mai mult. e ca dupa cateva zile dupa ce ne-am lasat mi-a trimis mesaje de genu. sa numai zic la nimeni (eu zisesem doar prietenului meu-care nu a mai zis la nimeni) ca noi doi am facut-o, si ca e doar in imaginatia mea. In acele momente tremuram de ciuda. pentru ca stiam ca e cu ala.si foarte probabil a zis si aluia ca e virgina oh go on In fn. Vorba aia: "Da-o dracul".
O chestie amuzanta. e ca prin iulie vara asta a incercat prin mai multe metode sa se intoarca la mine.si-a pus amicele sa ma cheme la piscina. ca sa ma duc cu ele.si avea sa vina si ea pentru a ne impaca. Mesaje de pe alte numere. s. a. Nici nu intra in discutie impacarea cu ea. pentru ca in primul rand era in joc orgoliul meu. si foarte multa lume ne cunostea cazul. Acum nu stiu ce face.si nici nu ma intereseaza. mersi frumos pentru sfat.
@Clau-incerc sa o las mai moale. dar nu prea pot big grin
@roscavitza-mersi pentru sfat. Macho e porecla mea de la scoala generala. Ma cheama Macovei. Maco. Macho. si profesorii imi zic macho. de acolo vine nick-name-ul.

MS inca odata.

| Macho explică:

PS: scriu cu mai multe puncte, (in loc sa pun virgula)dar cand trimit mesajul imi pun doar un punct, de acolo vin aceste propozitii foarte scurte. o greseala de tastare tongue

| Macho explică:

@finetedefata-Tocmai de asta am pus sub semnu intrebarii virginitatea ei in acel moment, nu neaparat pentru ca nu i-a curs sange. Dar pentru ca m-a lasat la scurt timp.

Cat despre baietii duri, asa dau toti impresia, si eu de altfel. Am 19 ani si sunt stabilit in Italia (Parma) de 5 ani. Fetele ma stiu de unu care le invarte pe toate. dar nu stie nimeni prin ce am trecut. cate nopti nedormite, lacrimi si altele.
Probabil vrand-nevrand ma razbun pe acea perioada, si dupa cum a zis cineva, fac niste fete sa sufere chiar daca nu merita acest lucru. Nu imi place sa zic lumii slabiciunea mea, doar prietenul meu cel mai bun, o prietena iar foarte buna si acum voi stiti slabiciunea mea interioara. In rest toate ma cred rece si un fel de Casanova (in varianta ieftina). v-am zis toate aceste lucruri, pentru ca vreau sa stiu pareri, si cam ce as avea de facut sa gasesc persoana potrivita, care va reusi sa imi intre in suflet, reparand suferinta dupa prima iubire.

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi sunteti de mare ajutor :*

| Macho explică:

@lumylumy - Asa o sa fac. Promise!
@Fuckin- pai odata ce m-a lasat pentru unul, si a zis sa numai zic ca am facut-o cu ea, ca e doar in imaginatia mea, mai pot sa ma intorc la ea? chiar daca ea vrea lucrul asta? NO WAY!

Chiar in seara asta, am aflat de la un amic ca mi-a urat la multi ani (ziua mea a fost pe 20 noiembrie). Si cunostinta asta a intrebat-o : dar de ce nu ii zici chiar tu? si a zis : stiu ca e suparat pe mine si nici nu mi-ar vorbi. Macar si-a invatat lectia. Ms pentru sfaturi :*

| putzulica a răspuns:

O s-o uiti eu asa zic si o sa te indragostesti din nou si iar o sa te desparti si iar o sa suferi si tot asa... nu cauta u dragostea... te va gasi ea pe tine.winking

| mirceagall a răspuns:

Parerea mea e ca nu vrei sa ai o alta relatie mai lunga, iti place asa...sa te joci cu fetele. O sa-ti treaca si de joaca si de fosta.Trebuie doar sa ai rabdare.

| alexxaz a răspuns:

A fost prima dragoste si e normal sa suferi dupa ea, dar a trecut destul timp si gandeste-te ca acum tu ranesti fetele care nu au nici o vina pentru ce ti s-a intamplat! fii mai atent pentru ca stii cum e sa fi abandonat.

| betty17 a răspuns:

E normal sa iti mai amintesti inca de ea...probabil ati avut multe momente frumoase impreuna
tu ai zis ca dupa acea fata, o relatie nu a avut mai mult de 3 saptamani pentru ca nu reusesti sa pui suflet
pentru a pune suflet cum zici tu trebuie sa cunosti persoana bine si in 3 saptamani nu cred ca ai avut cum sa le cunosti sufletul.ca sa zic asabig grin
uneori nu ne ajune nici o viata intreaga sa cunoastem o persoana foarte bine

succes

| ☺Clau☻ a răspuns:

Pai e normal sa iti amintesti mereu de fosta pentru ca din cate ai povestit tu a fost prima femeie cu care ai intretinut relatii sexuale si din cate observ pentru tine a contat mult asta.In legatura cu fetele pe care spui tu ca le faci sa sufere nu stiu ce sa zic, poate ar trebui sa o lasi mai moale o perioada cu schimbatul prietenelor si incearca sa te pui in situatia lor, ca dk ai fi tu cel pe care l-ar schimba ele si te-ar pasa de la una la alta nu prea cred ca ti-ar conveni si atunci poate o sa te potolesti. Dar e normal sa cauti acum, doar incearca sa stai mai mult cu ele ca sa le cunosti mai bine si daca merita o sa vezi ca o sa poti pune suflet, pentru ca in 3 saptamani nu stiu cat ajungi sa le cunosti pentru a putea pune suflet si pentru a te indragostihappy

| cristibossu27 a răspuns:

Nu esti pregatit sexual. tu nu sti sa faci diferenta dintre o virgina si o fata stramta. poate era stramta sau nu era suficient de uda ca sa ati dai seama.si cu alta dragoste stai linistit ca vine.

| Raluca_2845 a răspuns:

Aaa...Stai linistit Macho Machohappy Sunt extrem de sigura ca iti vei gasi jumatatea foarte curand.Incearca sa iubesti persoana care simti ca te completeaza, care simti ca este asa cum vrei tu sa fie.Sunt sigura inca odata ca vei gasi persoana potrivita.Fiecare trecem prin asa cevahappy De uitat nu ai uitat`o pe tipawinking O vei uita atunci cand va aparea alta fata, potrivita.Siiiiigur te va face sa o uiti pe "prima ta iubire" happy Asa ca stai calm, relax:* Totul va fi bine.Pana atunci la vanatoare cu tinehappy Dar...mai usor cu ranitul inimilor:* Pupic si muuulta bafta >big grin

| claudya a răspuns:

Nu fi pesimist, socializeaza si poate... poate iti vei gasi mai usor jumatatea...mult noroc.

| mary_4765 a răspuns:

Chiar daca poate iti mai amintesti de ea nu are nici un sens...nu pti da nimic inapoi
mai bine fii tu insuti si nu te mai gindi la ceia ce ti s-a intimplat
mergi mai departe
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ziceai ca ai avut atitea fete aleget-ti si tu una care sa va intelegeti bine si incet incet o sa uiti de prima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa legalele mai bine.

| Ti3sto a răspuns:

Stai lin ca te indrostesti din nou, si mie mi sa intmplat, dar trebuie sa o vointza d fier ca sa treci peste asa ceva, si eu am avut si am trecut cat ca si acum maivb cu "prima fosta fata" dar nimic mai mult dect o simpla prietenie.nu stiu c s zic poate ink nu tia gasit o fata cu care sa stai mai mult, trebuie sa te inteleaga, si trebuie sa te schimbi si uh, si sa ai incredere in anumite fete care vor sa te aiba ca prieten si trebuie sa le spui si tu prin ce ai trecut ca asa o sa te inteleaga cred.DEci cu vointa de fier si sa te schimb o sa reusesti!

| poopsic a răspuns:

Pai nu stiu ce sa-ti spun. dar acum e si te pune si tu in locul fetelor pe care le lasi. cum ai suferit tu din cauza fetei pe care tea parasit asa si fetele pe care le lasi tu sufera ar trebui sa te gindesti si la acei din jur