| GabeD a întrebat:

Sa zicem ca am facut dragoste inainte de nunta. Din punct de vedere crestin-ortodox cat de grav e si am auzit ca nu am voie sa ma impartasesc un timp... Am incercat sa ma documentez insa peste tot este foarte vag, nimic direct. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un pacat. Trebuie sa mergeti amandoi la spovedanie si preotul va va da un Canon. Noua ne-a dat canonul de a tine urmatorul post mare, dupa care ne-a impartasit

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Este pacat, dar daca te caiesti sincer si nu mai faci, Dumnezeu te iarta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te interesa catusi de putin daca e pacat sa nu nu mai faceai sex... si nu vad problema, te controleaza popa daca mai esti virgina sau nu?

| Ottakringer a răspuns (pentru suntserios):

Poate e ginecolog laughing

Răspuns utilizator avertizat
| TanteMarianne a răspuns:

La cate se intampla in ziua de azi te iarta Dumnezeu. adica ma scuzi, dar exista oameni care fac sex si nici macar n-au degand sa se casatoreasca.
puii mei traim in 2015 nimeni nu mai tine cont de chestile astea, acum exista tineri la 16 ani care fac sex in 3, deci nu-ti fa probleme.

Răspuns utilizator avertizat