| AyaKa97 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si pareri... Mi-e imi place de un coleg de clasa. Faza i ca si el a aflat ca imi place de el, dar se comporta la fel de frumos cu mine, ca si inainte. Adica, nu isi bate joc de mine. Si, ma intreb de o vreme daca ma place, dar nu pot sa-l intreb in fata daca ma place. Am incercat sa-mi dau seama asta din comportamentul lui, dar ma simt ca intr-o ceata foarte deasa.
Pai, ca sa intelegeti mai mult, sa va spun cum reactioneaza: imi vorbeste frumos, cu toate ca o mai face pe prietena mea cea mai buna cateodata proasta si chesti din astea din cauza a ceea ce spune si isi mai bate joc de ea ( bine, sunt colegi din clasa I si acum suntem in a VIII ), se comporta cu mine frumos, de fiecare data cand ii scriu ceva pe mess el nu-mi raspunde ( de fapt, mi-a raspuns de 2 ori, iar eu i-am lasat vreo 7 mesaje ) si l-am vazut pana acum de doua ori cu coada ochiului ca ma privea...
Imi place totusi ca vorbim ca doi oameni normali, fara ca el sa se maimutareasca in fata mea, desi, nu inteleg faptul ca cateodata imi pune o multime de intrebari asa mai personale. El ii asa mai calm de felul lui, dar ii place sa se prosteasca mai ales cand e in preajma celorlalti colegi, iar pe mine, unele chestii de-ale lui ma fac sa rad.
In concluzie, nu stiu ce sa cred. Ii place cumva de mine?
Cel mai ajutator raspuns o sa primeasca funda!

Răspuns Câştigător
| Marya6329 a răspuns:

Pai ideal ar fi sa il intrebi, dar daca nu poti nu este o problema. Daca esti o fire mai cu tupeu ai putea sa incerci sa il saruti candva cand sunteti doar voi doi, si vezi cum reactioneaza...sau ai putea sa incerci sa il faci gelos(asta daca te place) sau pur si simplu o pui pe prietena ta sa il intrebe si gata, si vezi tu mai departe ce faci, sper ca te=am ajutat pup

1 răspuns:
| MikyMi a răspuns:

Nu e prea bine ca a aflat ca il placi, e posibil sa creada ca poate face ce vrea cu tine... Daca tot a aflat eu zic ca ar fi bine sa ii spui ca u simti ceva pentru el (nu zii ca mori dupa el k nu e bine deloc) si ai vrea sa stii daca si el simte sau nu ceva pentru tine... daca tie rusine fata in fata fa-ti curaj si scrie-i pe mess. Din raspunsul lui vei sti ce ai de facut mai departe:
> daca zice nuuu, il lasi in pace si sa fii cat mai indiferenta, o sa fie innebunit dupa tine :X
> daca zice da :X stii u ce sa faci, numai nu te arunca prea tare in bratele lui, nu de alta dar mai tarziu sa nu ai de suferit.
Mult noroc!