| ioana_9748 a întrebat:

Sall, acum un an am avut o prietena pe care o iubeam enorm de mult, am stat cu ea toata vara trecuta si la sfarsitul verii ne-am despartit, dupa acea intamplare am suferit foarte mult dar dupa un timp am uitato si nu mai conta, dar de cateva saptamani am mai vorbit cu ea si mi-am amintit din nou de ea si o iubesc iarasi foarte mult, Cum sa fac sa o aduc inapoi?

Răspuns Câştigător
| iulia_5454 a răspuns:

Daca ai posibilitate sa vb cu ea incearca sa ii aduci aminte de momentele frumoase, prin aceeasi chestie trec si eu numai ca persoana nu este in tara si nu am cum sa iau legatura cu ea

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Împacareae sabia celor care pot ierta, e scutul care împedica despartirea, e coiful care protejeaza iubirea, e cea ce multi nu ajung sa cunoasca... împacarea e o dorinta cereasca!

| EUSIATIT a răspuns:

Dragul meu e f grea suferinta din dragoste. banuiesc ca nu a fost usor. sp asta pentru ca eu trec printr o perioada acum la ora actuala cu unul din copii mei. asa ca daca ai suferit e bine sa te gindesti de 2 ori sa nu fie iar o cursa sa te aduca in aceeasi stare si sa te aduca iar la disperare. nu te lasa coplesit. iar e bine sa te echilibrezi si sa cauti ceva care sa te merite sau selecteaza mai mult. nu te indragosti si depune sentimente puternice in timp scurt. Iti urez sanatate si nu te lasa doborit,[sp asa pentru ca traiesc un calvar si sufar alaturi de copilul meu si nu pot sa l as ]

| M.J. a răspuns:

Ar trebui sa o inviti undeva ca amici si sa ii amintesti de vremurile"bune", daca in acele momente te-a iubit si ea...cum u ai inceput sa ai din nou fluturasi in stomac de cand ai vb cu ea, poate asa o sa se intample si cu ea cand o sa-si aduca aminte cat de fericiti erati impreuna(daca erati). dar daca ea e implicata intr-o alta relatie, ar fi mai bine sa nu te bagi...totul ar putea fi doar in imaginatia ta si poate nu o iubesti din nou, poate doar ti-este putin dor de clipele frumoase

| alinaandrei a răspuns:

E ciudat tptusi pentru ca in momentul in care iubesti cu adevarat nu uiti niciodata acea persoana u ai zis ca ai uitat o un timp

| alinaandrei a răspuns:

Bv Stefan

| alinaandrei a răspuns:

Iesiti in oras si vorbeste i deschis ce ti spune inima.nu ti monitoriza din 'nainte cuvintele ca aia nu mai e dragoste.

| scootsie a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, te iubeste si ea, nu-ti ramane decat sa o inviti intr-un loc romantic, sa-i oferi o floare, sa-i spui cuvinte frumoase, sincere, sa-i declari dragostea pe care o simti si sa-i ceri sa fiti din nou impreuna. Dar mai intai verifica-ti sentimentele pentru ca suna cam ciudat "mi-am amintit din nou si o iubesc iarasi foarte mult"... un sentiment ca acesta nu se uita niciodata...

| pepene a răspuns:

Vorbeste cu ea mai mult si incearca sa pari mai interesat de ce se intampla in jurul ei...mult succes:*