| alexzoligtorr a întrebat:

Sall am 14 ani, si nu stiu cum sa fac sa nu mai fiu atat de timid fata cu fetele as vrea daca se poate cateva sfaturi cum as putea inlatura macar putin aceasta timiditate

Răspuns Câştigător
| ДdД a răspuns:

Hey! Am 15 ani si sunt fata, aveam si eu aceasta problema in urma cu 2/3 ani. Dar am scapat de eahappyDaca vrei sa scapi de timiditate( nu de toata, ti-as sugera eu, pentru ca n mi se pare o problema ca un baiat sa fie putin timid atunci cand trebuiewinking )incearca sa ai mai multa incredere in sine.Nu te lasa intimidat de ce spun/cred altii despre tine pentru ca nimeni nu te cunoaste cu adevarat, si ei te judeca doar pentru ca asta au vazut pe altii facand si incearca sa faca si ei la fel cu alte persoane crezand ca asta ii face mai tari si mai jmecheri... Daca esti timid foarte bine, incearca doar sa iti controlezi timiditatea, pentru ca ea face parte din tine si nu invers, asa ca nu o lasa sa preia controlul.Incearca sa te imprietenesti cu mai multe fete, asa vei cunoaste mai bine cum gandesc ele, si o sa iti fie mai usor pe parcurs sa te apropii de orice fata vei dori.

Pa-pa!
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cultiva-ti personalitatea si nu uita sportul.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Ai nevoie de dezvoltate persola...
Poti incepe cu site-ul PersolitateAlfa prietenul meu pera iti va fi de mare ajutor

| oOoBrBoOo a răspuns:

Ca sa nu mai fii timid trebuie cateodata sa fi si putin nesimtit dar nu mult oriunde este asa cand mergi undeva unde sunt multi si ti rusine sau esti timid fii putin nesimtit si gata.

| ДdД a răspuns:

Multumesc pentru fundita!happy

| Anonim190987 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu mai multe fete daca vr lasa messu tau