| ToTheLight a întrebat:

Sall, am 14 ani si pana acum din toate prietenele, doar 2 le-am iubit dar cu niciuna nu am reusit sa fiu impreuna. adica pana acum, pe prima o chema Andreea, si era balanta, iar eu berbec, si se stie ca berbecul si balanta, merge perfect. iar actuala de care imi place nespus o cheama Ana si e rac si se stie ca berbecul si racul impreuna. e o relatie vai mama ei laughing, inca nu i-am zis, Anei ca o plac pentru ca mi-e frica de ce o sa zica... in schimb Andreei i-am zis, si m-a si refuzat... i-am facut chiar si cadouri, dar nea, credeti ca daca cu balanta nu merge, va merge cu racul? laughing o intrebare cam absurda
A da, eram sa uit, Andreea ( balanta ) e mai mica ca mine, iar Ana ( rac ) e mai mare ca mine, 2 fete total opuse nu?
Astept pareri, mi-e frica de ce o sa zica, mai ales ca varul ei, e unul dintre prietenii mei cei mai buni, si dupa se afla si o sa ma tachineze in fiecare zi si chestii de astea straight face

Răspuns Câştigător
| Zizzou a răspuns:

Mama, e un cer-pamant aici?
Deci asculta-ma pe mine. Daca nu ii spui la un momendat ea intelege ca sunteti "doar prieteni" si tu o sa te saturi de asteptat. In schimb chiar daca ii zici poate spune "da" poate "nu"
Daca spune da, incearca sa te apropii mai mult de ea, o plimbare, un suc, o cafea, va imi vizitati etc.
In schimb daca zice nu, tu nu trebuie sa te lasi asa de usor. Daca te lasi ea intelege ca nu iti mai pasa, sau te poate testa [ca si in unul din cazurile mele, ea a spus nu, dar eu nu am incetat si pana la urma a iesit bine]. Deci ori nu ii spui si uiti de asta, ori ii spui si va fi mai bine.
Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt rac si stiu ca majoritatea fetelor in zodia mea nu resping un baiat chiar daca nu-l plac. Sfatul meu e sa-i spui ce simti si sa incerci sa te apropii mai mult de ea, mai mult ca sigur va iesi ceva happy

| FanDrG a răspuns:

Parerea mea ar fi sa lasi la o parte superstitiile cu zodiile, n-are nicio importanta ca ea e Rac si tu Berbec, atat timp cat o iubesti e tot ce conteaza. Fa-ti curaj si spune-i ca o iubesti, n-o mai amana ca s-ar putea pana la urma sa nu o mai intrebi deloc. Bafta!