| DeeaSakura a întrebat:

Sall! as vrea ceva d modificat poze in care sa schimb culoare parului mersi anticipat :*:*:* scuze d categorie dar asta cea mai vizitata happy

Răspuns Câştigător
| Comeandtellmesomething a răspuns:

De ce nu descarci photoshopul?
Link: http://photoshop.ro.malavida.com/d106-descarcare-gratuita-windows

Poti sa-ti schimbi culoarea parului urmand pasii:

Se deschide Photoshop si se alege poza in care vreti sa operati schimbarile asupra culorii parului.

Se creeaza un nou layer ( in partea dreapta jos )

Se selecteaza din bara de unelte ( stanga ), instrumentul numit Brush.

Se alege o culoare a brushului pentru a putea vedea mai clar masca pe care o vom aplica asupra parului.

Coloram toata portiunea de par. Nu trebuie sa ne chinuim prea mult. Chiar daca depasim zona alocata parului. Pentru marirea sau micsorarea marimii Brushului se foloseste tasta: "[" sau "]".

Dupa ce aplicarea unei masti peste par este completa, se schimba din meniul din dreapta din Normal in Soft light.

Din bara de sus se alege optiunea: Image > Adjustments > Hue Saturation sau se apasa ( CTRL + U)

Se bifeaza optiunea Colorize si incepeti sa miscati de cele trei liniute: Hue, Saturation, Lightness

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna. Eu folosesc GIMP.