| madalin90boss a întrebat:

Sall. De fiecare data cand fac sex cu prietena mea dupa doua trei ore incepe sa o doara burta in zona ovarelelor si o tine mult timp durerea. Care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai intrebat-o daca a ajuns la orgasm? se poate sa ramana nesatisfacuta, si atunci sangele ramane in zona bazinului, tensionat, si produce dureri si disconfort. Vorbeste cu ea, si faceti sa fie bine!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

COPIAZĂ răspunsul meu şi du-l prietenei tale :

Durerile din timpul actului sexual ( sau de după ) NU sunt normale!

Într-adevăr, cea mai "simplă" cauză poate fi o insuficientă lubrifiere vaginală, datorată unei slabe excitaţii şi unui preludiu scurt/ineficient/inexistent.

Dar, de cele mai multe ori, POATE fi vorba de o INFECŢIE genitală/vaginită, ori o afecţiune ovariană ( anexită, chist ovarian, sau altele ), etc.

DURERILE din timpul ( sau de după ) actului sexual ( dispareunia ) pot avea mai multe cauze - vezi articolul de la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......eunia_1173

http://www.divahair.ro/......lui_sexual

http://www.ele.ro/......vente-4490

http://www.copilul.ro/......a8275.html

Cel mai indicat ar fi să mergi la ginecolog pentru investigaţii suplimentare!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

O bruschezi prea tare si ea nu are experienta sexului, tot la fel cum nici tu nu o ai.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea a fost virgina si tu ai dat in ea ca intr-un sac de box, este normal sa o doara burta in zona ovarelor.

| Alcyon a răspuns:

Ar fi bine sa mearga la un ginecolog, sa vada daca n-are vreo problema.

| madalin90boss explică:

Ea a fost virgina. Am facut-o de 5 ori si de fiecare data o doare. Mentionez ca o fac cu prezervativ